ЦСКА успя да постигне лесна победа над македонския Вaрдар Скопие с разгромното 4:0.

Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Българска Армия" в контролна среща.

Двубоят между тях бе наблюдаван от не повече от 500 души.

Милен Радуканов реши да направи някои изненади в своя състав и пусна като титуляри младоците Люсков и Грънчов, които се справиха добре със задачите си на терена.

Двубоят започна с опасен удар на Стоякович от състава на Вардар към вратата на ЦСКА, но Макенджиев се намеси перфектно и не допусна гол.

Постепенно обаче домакините поеха инициативата в срещата и започнаха да притискат много здраво своя противник в собствената му половина.

В 15-ата минута Грегъри Нелсън стреля от добра позиция. Стражът на гостите обаче спаси неговия удар.

Все пак обаче силният натиск на ЦСКА даде резултат и в 30-ата минута домакините стигнаха до попадение.

В ситуацията Мишел Платини изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и прати топката в левия ъгъл на противниковата врата.

В следващите минути играта не бе кой знае колко активна като цяло.

Домакините обаче все пак успяха да стигнат и до второ попадение в 43-ата минута.

Мораес центрира от фаул в наказателното поле на Вардар, при който Платини отклони топката към Петър Стоянов, а последният без проблеми реализира.

В крайна сметка двата тима излязоха в почивка при преднина с две попадения за домакините.

Второто полувреме започна добре за ЦСКА и в 51-ата минута резултатът можеше да е класически, но Симов спаси удара с глава на Грънчов.

Домакините продължиха да притискат своя противник и в 59-ата минута стигнаха най-после и до третото си попадение в мача.

Попадението бе дело на Петър Стоянов, който вкара втория си гол в мача. Той се възползва от една не добре избита топка от страна на противников футболист и без проблеми реализира.

Последното попадение в срещата бе дело на Антон Карачанаков, който се разписа в 88-ата минута и оформи резултата.

ЦСКА - ВАРДАР 4:0
1:0 Платини 30'
2:0 П. Стоянов 43
3:0 П. Стоянов 59'
4:0 Карачанаков 88'

ЦСКА: Макенджиев, Адемар, Виданов, Грънчов, Люсков (82 - Христов), Янчев (70 - Хайредин), П. Стоянов, Трифонов (78 - Йовчев), Платини, Мораес (79 - Карачанаков), Нелсън (49 - Якимов)

ВАРДАР: Симов, Илиевски, Божковски, Ваяш, Бойович, Веляновски, Рангелович, Петров, Степанович, Да Крус, Стоякович