ЦСКА и Локомотив София завършиха 1:1 в мач от 15-тия кръг на "А" група, който се игра на националния стадион "Васил Левски".

Двата отбора показаха изключително слаба игра през първото полувреме, в което зрителите видяха само две голови положения.

През втората част обаче ЦСКА удари напречната греда чрез Скиорили, а след около час игра Сержиньо вкара гол от средна дистанция, възползвайки се от грешката на вратаря на Галев. Четвърт час преди края Пеев изравни от дузпа.

Така "червените" събраха 29 точки и ще зимуват на четвърто място в таблицата, докато Локомотив София има 12 пункта, заемайки 12-та позиция.

В началото домакините бяха доста по-активни от своя съперник, но липсваха головите положения пред Галев, който се намеси добре във втората минута срещу Анисе, но след това не бе затруднен.

Апостол Попов нанесе много слаб и неточен удар с глава, а играта се водеше предимно в половината на "железничарите".

В 12-тата минута ЦСКА изпълни пореден корнер и от границата на малкия пеналт Апостол Попов нанесе много силен удар с глава, минал на сантиметри от левия страничен стълб на противниковата врата.

Малко след това Пламен Крачунов задържа с ръце откъсващия се по десния фланг Георги Христов, но реферът Ахмед Ахмед спести жълт картон за защитника на ЦСКА.

Центриране на Павел Петков по левия фланг не намери негов съотборник и Томас Черни улови топката без никакви проблеми. В ответната атака Скиорили се опита да пробие по дясното крило, но този път Кристиян Добрев действа блестящо в защита.

В средата на първата част много добро двойно подаване между Сержиньо и Мишо Венков раздвижи атаката на домакините, но защитата на Локомотив се справи.

Десетина минути преди почивката Димитър Телкийски налетя на Мишо Венков в центъра на терена. Реферът Ахмед Ахмед спря двамата футболисти, които бяха готови на физическа саморазправа и получиха жълти картони.

В 42-та минута Сержиньо догони много силен пас но Скиорили до страничната линия и центрира остро към малкия пеналт, където Мишел Платини не очакваше подаване и отигра много слабо и неточно с глава.

Нарушение на Павел Петков срещу Бандаловски в близост до наказателното поле на "железничарите" даде последен шанс на домакините да поведат преди почивката. След центрирането Венков отклони с глава за Платини, но бразилецът нанесе неточен удар с глава, при който топката мина покрай гредата.

След подновяването на играта Бандата центрира по десния фланг, но Галев боксира. Малко след това Мишел Платини шутира много силно, но и неточно в аут.

В 56-тата минута Скиорили се озова сам отдясно и прехвърли по великолепен начин вратаря на гостите, но топката кацна върху напречната греда, а след това при добавката Анисе стреля в аут.

Три минути след това обаче "червените" откриха резултата. Сержиньо шутира от около двайсетина метра по диагонала. Галев бе на път да избие топката, но фалцовият изстрел на съперниковия футболист го изненада и кълбото влезе във вратата на гостите.

Двайсетина минути преди края на мача влезлият като резерва Антонио Павлов се опита да прехвърли Черни, но ударът му не се получи и стражът улови без проблеми.

В 76-тата минута Пламен Крачунов фаулира Георги Христов в наказателното поле след центриране на Димитър Телкийски отдясно и Ахмед Ахмед правилно посочи бялата точка. Даниел Пеев застана зад топката и реализира хладнокръвно.

В добавеното време на мача Мишел Платини засече от движение топката след паса на Венков отляво, но шутира в аут. В последните секунди Павлов шутира над вратата на "червените".

ЦСКА - Локомотив София  1:1

1:0  Сержиньо - 59'

1:1  Даниел Пеев - 76', дузпа