ЦСКА постигна първата си победа от подготвителния лагер на тима в Турция, след като надви с 2:1 датския Есберг.

"Червените" показаха добър футбол и при повече късмет можеха да стигнат до доста по-убедителен успех над съперника си, който се представя доста слабо в датското първенство и е в долната половина на класирането. Отборът обаче е 1/16-финалист във втория по сила европейски турнир Лига Европа.

Още в 7-ата минута Гъргоров даде аванс на "Армейците". Той отправи удар от границата на наказателното поле а топката рикошира в противников футболист и залъга стража на датчаните, за да влезе във вратата му.

Точно седем минути след това Чочев удвои преднината на ЦСКА. Марто Петров центрира в наказателното поле на датчаните, а младокът успя да овладее топката и от десетина метра стреля много точно в долния ляв ъгъл.

До края на полувремето ЦСКА бе абсолютен господар на терена и създаде няколко добри ситуации от които можеше да излезе нещо интересно.

След почивката датчаните започнаха по-активно, а в 53-ата минута Черни направи страхотно спасяване след удар на Фелах от близка дистанция.

В 60-ата минута чешкият страж отново трябваше да показва котешки рефлекс след силен шут на Фелах.

Последният все пак успя от третия опит и намали резултата в 68-ата минута. След удар от 15 метра той изпрати топката в горния десен ъгъл.

До края обаче нямаше повече голове и ЦСКА стигна до крайната победа.

ЦСКА - Есберг 2:1
1:0 Гъргоров 7'