ЦСКА врътна равенство 2:2 срещу унгарския Дебрецен, който преди няколко години се превърна в кошмар на Левски.

Двата тима се срещнаха в контролна среща, която се игра край Сиде в Турция.

Новото попълнение на "Червените" Гуидо Ди Вани пък реализира първия си гол за тима, макар и това да стана в неофициален мач.

Първото полувреме бе равностойно, но ЦСКА създаде по-интересни положения от своя противник.

В 12-ата минута Мартин Петров отправи силен удар, който премина на сантиметри над напречната греда, а минути след това и унгарците имаха шанс.

Все пак първо късметът се откри пред ЦСКА и в 33-ата минута "Армейците" поведоха с гол на Ди Вани. След отлична комбинация между него и Емил Гъргоров нападателят реализира с техничен удар от границата на наказателното поле.

След почивката динамиката на мача бе съвсем различна и в 53-ата минута Дебрецен изравни, след като Марк бе изведен абсолютно сам срещу Мболи и подаде на намиращия се в близост до него Тамаш, който вкара. Защитата на ЦСКА пък опита неуспешно да направи изкуствена засада.

ЦСКА отново поведе в резултата с гол в 65-ата минута. Косоко овладя топката в центъра на терена и направи прекрасен рейд, след което видя Марсиньо, който с мощен удар по диагонала реализира.

За крайното 2:2 се разписа Тамаш само две минути след това.

Унгарците бяха и на косъм до пълен обрат, но Мболи спаси дузпа в 83-ата минута.

ЦСКА - ДЕБРЕЦЕН 2:2
1:0 Гуидо Ди Вани 33
1:1 Тамаш Кучар 53
2:1 Марсиьо 65
2:2 Тамаш Кучар 67

ЦСКА: 92. Мболи, 6. Менди, 11. Милисавлевич, 14. Илиев, 19. Попов, 37. Жереми Фо-Поре, 4. Съндей, 17. Петров, 18. Чочев, 23. Гъргоров, 26. Ди Вани (З.Илиев, 21. Василев, 27. Ереро, 5. Янчев, 8. Галчев, 10. Марсиньо, 20. Косоко, 71. Карачанаков)