ЦСКА и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в мач от 25-ия кръг на „А” група, игран на стадион „Българска армия”.

От 53-ата минута гостите играха с човек по-малко, след като Даниел Златков беше изгонен за втори жълт картон. Въпреки това „канарчетата” удържаха резултата, а в последните минути можеха и да победят, но умората във футболистите им си каза думата.

”Армейците” пък не успяха да спечелят в шести пореден мач в първенството, като в тях нямат и вкаран гол. Така те продължават с трагичното си представяне и под ръководството на новия треньор Галин Иванов. За последно ЦСКА победи Черно море с 3:1 у дома през 2014 година.

В класирането столичани са 2-ри с 46 точки и могат да бъдат застигнати от Литекс и Локомотив (София), ако двата отбора победят съответно Берое и Лудогорец. Ботев пък остава на 6-та позиция с 38 т.

„Червените” можеха да поведат още в 5-ата минута, когато Жуан Фелипе отправи диагонален изстрел, но Адам Стаховяк изби. Топката попадна в Стивън Сънди, чийто шут беше блокиран.

120 секунди по-късно Пламен Николов фаулира Фелипе на удобна позиция. Пряк свободният удар беше изпълнен от Милисавлевич в стената, а при добавката Борис Галчев прати топката високо над вратата.

Домакинският натиск на ЦСКА продължи и след почти четвърт час игра Иван Стоянов засече с глава, но Стаховяк улови.

В следващите минути ”армейците” продължиха да нападат, но без чисти голови положения. В 24-ата минута ЦСКА пропусна нов страхотен шанс.

Филип Филипов сбърка, топката попадна в Иван Стоянов, който от непосредствена близост не успя да преодолее Стаховяк.

В 27-ата минута Ботев създаде първото си опасно положение. Опитният Александър Тунчев допусна детинска грешка при изнасянето, Момчил Цветанов овладя и стреля, но не уцели вратата.

4 минути след това столичани отговориха чрез Милисавлевич. Сърбинът шутира много опасно от границата на наказателното поле, Стаховяк не се намеси добре, а при добавката и Стоянов не вкара.

Интересните моменти на стадион „Българска армия” продължиха. Лъчезар Балтанов стигна до добър голов шанс в 32-ата минута, но ударът му мина на половин метър от вратата.

До края на полувремето Момчил Цветанов и Иван Цветков не се разписаха от удобни позиции, докато в продължението шут на Иван Стоянов по земята беше спасен с лекота от Стаховяк.

3 минути след подновяването на играта пред „канарчетата” се откри нов шанс за гол след майсторска атака. Мариян Огнянов изведе в коридор Йордан Христов, но младият Анатоли Господинов внимаваше и спаси.

В 53-ата минута дойде най-спортният момент в мача. Златков спъна Жоаким и главният съдия Георги Димитров без да се замисля му показа втори жълт и червен картон. След последвалия фаул Тончи Кукоч прати топката в аут.

След час игра Ботев за малко да поведе след нова грешка на Тунчев. Той върна топката неразчетено към Господинов и Васев се хвърли на шпагат да вкара, но вратарят на ЦСКА се оказа със стотни по-бърз и спаси чист гол. 2 минути след това Жоаким получи отляво, обърна се и стреля, но над вратата.

В края на мача гостите можеха да стигнат до успеха, след като Чунчуков се откъсна и се опита да подаде към непокрития Иршак, но в решаващия момент Вальо Илиев изчисти.

До края така и не падна гол и мачът завърши 0:0

ЦСКА – Ботев 0:0

ЦСКА: Анатоли Господинов, Венцислав Василев, Валентин Илиев, Александър Тунчев, Тончи Кукоч, Стивън Сънди, Борис Галчев (68-Маркиньос), Иван Стоянов (56-Соарес), Неманя Милисавлевич, Жуан Фелипе, Аурелиен Йоаким

Треньор: Галин  Иванов

Ботев: Адам Стаховяк, Даниел Златков, Пламен Николов, Филип Филипов, Йордан Христов, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев, Томаш Иршак, Мариян Огнянов (57-Р. Терзиев), Момчил Цветанов (75-Чунчуков), Иван Цветков (57-Гамаков)

Треньор: Петър Пенчев

Стадион: „Българска армия”, 3000 зрители

Съдия: Георги Димитров

Жълти картони: Фелипе, Илиев (ЦСКА); Златков, Цветанов (Ботев)