Пирин (Благоевград) и ЦСКА-София завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на Първа професионална футболна лига на България (ППЛ). След тази среща "орлетата" са на девето място в класирането с четири точки при победа и равен, докато столичаните са трети със седем пункта при два домакински успеха и точката в Благоевград.

ЦСКА-София беше по-активният отбор през първото полувреме, но Пирин отрази положенията на "червените" и запази нулевото равенство до полувремето. В 24-та минута ЦСКА-София пропусна първото си добро положение, след като Борис Галчев центрира, а Арсенио Нунеш стреля с глава край вратата на домакините. Само пет минути по-късно и Александър Дюлгеров не успя да реализира гол след подаване на Галчев.

ЦСКА-София стигна очаквано до гол през втората част. В 54-та минута Диого Виана центрира в наказателното поле на Пирин, където топката беше изчистена лошо и попадна на главата на Нунеш. Той прехвърли вратаря на домакините Красимир Костов и "червените" поведоха в резултата. Пирин обаче отговори моментално. Само девет минути по-късно Димитър Благов комбинира с Тони Костадинов, който му върна паса и дясното крило на Пирин изравни със силен удар.

След изравнителното попадение гостите от София опитаха да притиснат своите съперници, но така и не успяха да стигнат до чисто положение за гол. Мачът завърши наравно 1:1.

Пирин (Благоевград) - ЦСКА-София 1:1 (0:0)

Голмайстори: 0:1 Арсенио Нунеш 54, 1:1 Димитър Благов 63

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Румен Сандев, Александър Ханс, Кристиян Кощрна, Тодор Траянов, Стилиян Николов, Антон Костадинов (89-Юлиян Попев), Тони Тасев, Димитър Благов (86-Даниел Младенов) и Станислав Костов (60-Владислав Златинов)

ЦСКА-София: Георги Китанов, Стойчо Атанасов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Диого Виана, Борис Галчев (80-Кирил Десподов), Преслав Йорданов (84-Милчо Ангелов), Арсенио Нунеш, Станислав Маламов (46-Давид Шимао), Кристиян Малинов и Александър Дюлгеров

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Драгомир Драганов
Жълти картони: Тони Тасев, Стилиян Николов, Владислав Златинов, Кристиян Кощрна, Тодор Траянов, Красимир Костов (Пирин); Кристиян Малинов, Борис Галчев и Преслав Йорданов (ЦСКА-София)

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=c27e1f7b7d" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>