ЦСКА-София записа първо равенство по време на подготвителния си лагер в Испания, след като направи 2:2 с Динамо Киев.

"Червените" поведоха в 4-ата минута чрез Руй Педро, но още до края на полувремето украинският колос стигна до пълен обрат с голове на Буялски (36) и Гонзалес (38). В 75-ата минута голмайсторът на Динамо Жуниор Мореаш също се разписа, но попадението беше отменен заради засада. В 90-ата минута Кирил Десподов оформи крайния резултат от дузпа.

Неофициален дебют за "армейците" направи новото попълнение Николай Бодуров, а до края на лагера ЦСКА-София ще изиграе още две проверки – срещу Сувон Блууингс (Южна Корея) на 1 февруари и Сьондерийске (Дания) два дни по-късно. В предните контроли възпитаниците на Стамен Белчев победиха с 2:1 Локомотив Москва и загубиха с 2:4 от Рубин Казан.

Още в 4-ата минута Руй Педро откри резултата след подаване на Александър Дюлгеров.

Десет минути по-късно Руй Педро изведе Рубен Пинто в добра позиция, но той стреля покрай вратата.

Постепенно Динамо се върна в мача и на свой ред създаде интересни моменти пред вратата на Георги Китанов.

В 36-ата минута Гармаш проби и намери Буялский, който паднал на земята прати топката във вратата на ЦСКА.

След 120 секунди Дерлис Госалес вкара втори гол за Динамо Киев. Парагваецът с глава прехвърли по елементарен начин Китанов, който записа поредната си неубедителна намеса.

ЦСКА стартира силно второто полувреме. В 50-ата минута Густаво Кулма от пряк свободен удар прати топката в напречната греда. Вратарят на Динамо Максим Ковал съвсем леко топката и така спаси вратата си от гол.

В 66-ата минута Рубен Пинто получи добра възможност, но в последния момент бе изпреварен от вратаря.

Бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш прати топката в мрежата на Конов в 75-ата минута, но попадението бе отменено поради засада.

В последната минута на срещата Пламен Гълъбов стреля с глава след центриране от корнер, но Ковал майсторски спаси.

Това не бе всичко и усилията на ЦСКА бяха възнаградени с изравнителен гол. Кирил Десподов бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Младият нападател застана зад топката и прати Ковал в обратния ъгъл за 2:2.

Съставът на ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Николай Бодуров, Рафаел Перес, Александър Дюлгеров, Рубен Пинто, Петрус Бумал, Руи Педро, Арсенио Нунеш, Густаво Кулма, Преслав Йорданов

Резерви: Александър Конов, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Румен Руменов, Красимир Станоев, Давид Симао, Александър Георгиев, Кирил Десподов, Никола Колев, Пламен Гълъбов, Милчо Ангелов, Тонислав Йорданов

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/XY9dycLZhzg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>