ЦСКА-София допусна най-тежката загуба до момента в подготовката си, след като загуби с 0:4 от южнокорейския Сувон Блууингс в контролна среща.

Още в 8-ата минута Джонатан откри резултата, а в 54-ата Сантош беше точен от дузпа. 10 минути преди последния съдийски сигнал Ки-Хун покачи на 3:0, а последният пирон в ковчега на "червените" заби Мин-Уу в 87-ата минута. По този начин възпитаниците на Стамен Белчев допуснаха втора загуба в Испания след 2:4 от Рубин Казан. Преди това те победиха с 2:1 Локомотив Москва и направиха 2:2 с Динамо Киев. До края на лагера ЦСКА-София ще изиграе още една проверка – срещу датския Сьондерийске на 3 февруари.

Днешният мач пък започна с час закъснение, защото на път за стадиона съдийската бригада претърпя лека катастрофа. Неофициален дебют за "армейците" направи привлеченият вчера нападател Кевин Кубемба, чието представяне обаче беше бледо. Рафаел Силва, който днес пристигна на проби, пък се появи на терена в средата на второто полувреме.

"Армейците" имаха проблеми в атака и трудно достигаха до добри ситуации пред вратата на съперника.

Южнокорейците, които се представиха разочароващо в елитната К-Лига, в която завършиха на седмото място през миналия сезон, поведоха още в деветата минута. Ким Мин-У центрира от ляво към далечната греда и бразилският нападател Джонатан отблизо с глава преодоля вратаря Александър Конов.

В 54-ата минута Сувон удвои преднината си. Друг бразилец се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футнболист на ЦСКА-София в наказателното поле.

Полузащитникът Рафаел Силва Фонтеш-Рафа, който по-рано днес се присъедини към лагера на "армейците", се появи в игра като резерва в 59-ата минута. 24-годишният бразилец пристига от третодивизионния португалски Ос Лимианос и ще изкара пробен период при "армейците".

В 80-ата минута след центриране в пеналта от ляво Жонатан засече с глава, топката беше избита лошо от малкото наказателно поле право към непокрития Ки-хун Йом, който фронтално от 16-17 метра простреля Конов за 3:0.

Сувон стигна и до четвърти гол в 86-ата минута. Резервата Ки-Дон с удар по тревата от 15 метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на ЦСКА-София.

ЦСКА-София - Сувон Блууингс (Република Корея) - 0:4 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Жонатан 9, 0:2 Натанаел да Силва Сантос 54-дузпа, 0:3 Ки-хун Йом 80, 0:4 Ки-Дон 86

Съставът на ЦСКА: Александър Конов, Антон Недялков (59-Рафаел Силва Фонтеш), Николай Бодуров (46-Пламен Гълъбов), Божидар Чорбаджийски (65-Рафаел Перес), Стойчо Атанасов, Давид Симао (79-Рубен Пинто), Никола Колев (62-Красимир Станоев), Румен Руменов (73-Тонислав Йорданов), Кирил Десподов (79-Густаво Кулма), Арсенио (34-Александър Георгиев), Кубемба (59-Милчо Ангелов)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=3fc926a47d" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>