След близо 13 години Левски отново направи пълен обрат във вечното дерби - от 0:1 до 2:1. За последно това се случи на 24 април 2004 г. на стадион "Българска армия", когато червените поведоха с гол на Христо Янев, а сините стигнаха до трите точки след попадения на Омониго Темиле и Георги Чиликов в последните 5 минути на двубоя.

Така сините имат вече 11 победи, след като вечният съперник е повеждал в резултата в мач за първенство. За първи път в тези случаи обаче всички голмайстори в двубоя бяха чужденци. Емблематични за сблъсъка бяха 3 от тези срещи, в които сините стигнаха до победата, след като губеха с два гола.

На 25 септември 1976 г. резултатът бе 2:0 за ЦСКА до 56-ата минута, когато Кирил Миланов постави началото на обрата, довършен от Павел Панов в 78-ата и Воин Войнов в 90-ата от дузпа.

На 6 март 1988 г. Левски пък обърна хода на двубоя само за 11 минути с попадения на защитника Петър Петров, Георги Йорданов-Ламя-та и Наско Сираков, като преди това червените стигнаха до 2 гола в първите 8 минути след началния съдийски сигнал.

На 8 май 1993 г. армейците водеха с 2:0 до 40-ата минута, преди Пламен Гетов да отбележи първия от двата си гола, а между тях да се разпише и Наско Сираков.

ЦСКА пък никога не е стигал до обрат във вечното дерби от 0:2 до 3:2 в своя полза, но на три пъти е взимал всичките точки, след като е губил с 0:1 - при 3:1 на 31 март 1955 г., 3:1 на 1 август 1956 г. и 3:2 на 22 март 1980 г.

Новият наставник на сините Николай Митов, поел тима само два дни преди дербито, стигна до втората си победа над ЦСКА в два мача. Първата също бе с резултат 2:1 и бе постигната на 27 април 2013 г.

За десети път сините записаха победа с 2:1 срещу ЦСКА за първенство, повече са успехите на тима от "Герена" единствено с 1:0 - 17 пъти.

Армейците пък не успяха да поставят клубен рекорд за поредни срещи с Левски без поражение във всички състезания. Преди вчерашната загуба те бяха в серия от 9 мача - 6 победи и 3 равенства.