ЦСКА изигра първата си лятна контрола от подготвителния лагер в Австрия. "Червените" започнаха участието си в блиц турнира за купата "Щубай" с мач срещу Вакер (Инсбрук).

Двубоят се състоя в едно полувреме от 45 минути, като „армейците” записаха победа с 3:1. Дебют за българите направи единственото ново попълнение на тима досега – бразилецът Енрике.

От  20:00 часа започва и вторият двубой на ЦСКА – срещу азербайджанския Габала.

В 8-ата минута Александър Дюлгеров за малко да засече центриране отдясно в собствената си врата, но топката премина до гредата, излизайки в корнер. В 12-ата минута Китанов се намеси сигурно след далечен удар. Малко след това Каранга не успя да засече от отлична позиция центриране на Стойчо Атанасов.

В 25-ата минута Малинов обстрелва вратата на съперника, но високо над напречната греда. 10 минути по-късно ЦСКА по чудо не поведе. Каранга засече с глава от непосредствена близост, но не намери вратата. Секунди по-късно, обаче „армейците” излязоха напред в резултата.

Каранга намери в наказателното поле Кубемба, който с прецизен удар покрай вратаря прати топката в мрежата за 1:0. „Червената” радост обаче трая само 180 секунди, тъй като с плонж Патрик Елер изравни. Само 4 минути бяха необходими на столичани, за да поведат отново.

В 42-ата минута вратарят на Вакер Кнет направи фатална грешка, предоставяйки топката на празна врата на Каранга, който нямаше как да не реализира за 2:1. В последната 45-та минута Кристиян Малинов оформи крайното 3:1 с чудесен удар извън наказателното поле, който намери горния десен ъгъл на вратата.

Стартов състав на ЦСКА: Георги Китанов, Николай Бодуров, Стойчо Атанасов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Кристиян Малинов, Никола Колев, Кевин Меркадо, Енрике, Кевин Кубемба, Фернандо Каранга

Резерви: Борис Груев, Слави Петров, Валентин Антов, Божидар Чорбаджийски, Антон Недялков, Давид Симао, Кирил Десподов, Милчо Ангелов