ЦСКА победи с 3:1 втородивизионния Монтана в контролна среща, играна на базата на "червените" в Панчарево.

Гостите изненадващо поведоха в 26-ата минута чрез Сергей Георгиев, а до края на полувремето Фернандо Каранга (36) с дежурното си попадение изравни. След час игра Стефан Цонков си заби автогол, а в 65-ата минута младият Валентин Антов оформи крайния резултат.

ЦСКА игра без редица титуляри, които са с националните отбори. Това са повиканите от Петър Хубчев Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Антон Недялков, Станислав Манолев и Кристиян Малинов. За младежите до 21 години ще играят Кирил Десподов и Александър Георгиев, а за представителния тим на Литва повиквателна получи вратарят Витаутас Черниаускас.

Стамен Белчев не можеше да използва и контузения Тиаго Родгирес и даде шанс за изява на голям брой юноши. "Червените" няма да играят повече проверки, като следващият им мач е от Първа лига. Той е домакинство на Пирин на 15 октомври от 20.00 часа. Седмица по-късно предстои дербито с Левски.

В класирането в първенството лидер е шампионът Лудогорец с 27 точки, ЦСКА има 26, а "сините" са на трета позиция с 21 т.

ЦСКА - Монтана 3:1

0:1 Георгиев 26
1:1 Каранга 36