Турският гранд Бешикташ успя да постигне много важна победа над австрийския колос Рапид (Виена) с 2:1.

Това стана в двубой от Група "L" на Лига Европа, който се игра на стадион "Ернст Хапел" в австрийската столица Виена.

Като цяло гостите бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до крайния успех, който успя до голяма степен да ги приближи до директните елиминации в турнира.

Домакините от Виена изненадващо успяха да открият резултата в този мач в 51-ата минута, благодарение на Кавлак, но след това нещата за Рапид се обърнаха с главата надолу.

Радостта на австрийците не тая дълго, тъй като четири минути след техния гол Филип Холошко успя да изравни резултата, след като отправи много плътен и точен удар от малък ъгъл и матира стража на домакините Раймунд Хедъл.

В 64-ата минута Бобо направи обрата в този мач пълен, след като не изпита проблеми да вкара от няколко метра.

Благодарение на успеха си, Бешикташ продължава да бъде в челото на класирането на Група "L".

Момчетата на Бернд Шустер имат 6 точки от 2 изиграни мача, колкото има и Порто.

Следващият мач на Рапид (Виена) е срещу ЦСКА на 21-и октомври. Бешикташ играе на същата дата с Порто.