Ювентус за четвърти пореден път направи равен в групите на Лига Европа. Този път бианконерите завършиха 0:0 с Ред Бул Залцбург у дома. В състава на Старата госпожа липсваха много от титулярите и това доведе до дебют на четирима младоци от юношеския тим.

Треньорът на Ювентус Луиджи Делнери имаше много главоболия преди сблъсъка с австрийците. Първо той не можеше да използва Акуилани и Куалиарела, които нямат картотека за Европа. Освен това има цяла дузина контузени играчи. На практика Ювентус има само трима здрави защитници и халфа Пепе отново действаше като бек.

В групата за мача попаднаха осем души от юношеския състав. И с тях общо Делнери събра 19 играчи. Младокът Джандонато дори получи титулярно място в средата на терена и дебютира за първия тим. Дел Пиеро и Амаури водеха атаката, а Легроталие и Бонучи бяха партньори в средата на защитата. Аут заради травми бяха Буфон, Манингер, Траоре, Ринаудо, Ландзафаме, Григера, Якуинта, Киелини, Мартинес, Де Челие и Мело.

На трибуните на "Олимпико" в Торино беше президента на УЕФА Мишел Платини. Той се надяваше да види победа от бившия си отбор. Защото все още Старата госпожа нямаше успех този сезон в Лига Европа. От първите 3 мача бианконерите взеха три равенства. Преди 2 седмици тези два съперника направиха 1:1 в Залцбург.

Началото бе скучно. Първата възможност бе удар на Дел Пиеро от пряк-свободен удар от около 40 метра. В 26-ата минута капитанът на Юве все пак вкара топката в мрежата. Но рефера вече беше вдигнал засада още при паса на Амаури. И това беше всичко интересно за първата част. Не случайно съдията не даде и минута продължение.

След почивката нещата не се промениха. Треньорът Делнери даде дебют на още трима младоци. Влязоха Ливиеро, Джанети и Букел. Въпреки това Юве не успя да стигне до добро положение за гол. Гостите също. И така Юве записа четвърто поредно равенство в Лига Европа. Бианконерите имат 4 точки и изостават на три от лидерите Манчестър Сити и Лех Познан. Торинци имат по един мач и срещу двата отбора.

ЮВЕНТУС - РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ 0:0

ЮВЕНТУС: Сторари, Мота, Легроталие, Бонучи, Пепе (83 Джанети), Красич (63 Букел), Джандонато (59 Ливиеро), Сисоко, Маркизио, Амаури, Дел Пиеро

РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ: Тремел, Швеглер, Секагая, Афолаби, Хинтерегер, Сарате, Мендеш (80 Аугустинусен), Шиемер, Покривац (65 Лайтгеб), Яншер, Уолнър (74 Алан)