Анжи Махачкала успя да си подпечата мястото си на директните елиминации на Лига Европа, след като постигна домакинска победа над италианския Удинезе с 2:0. Гостите завършиха мача с 10 души, след като Вилианс получи червен картон в 80-ата минута.

Срещата между двата тима бе от Група "А" на втория по сила европейски турнир и се игра на руска земя.

Кристофър Самба откри резултата в 72-ата минута след удар от границата на малкото наказателно поле, а три минути по-късно Ето'о оформи крайното 2:0 след диагонален удар също от наказателното поле.

След този мач Анжи е лидер в своята група с 10 точки в актива си и си бетонира класирането на директните елиминации. Удинезе пък е на 4-ата позиция с 4 точки и запазва минимални шансове за класиране на елиминациите.