Суонзи спечели впечатляваща победа с 3:0 като гост на Валенсия в мач от първия кръг на Лига Европа, игран на стадион "Местая".

Решителен за резултата обаче бе ранният червен картон на защитника на домакините Адил Рами. Гостите веднага се възползваха от численото си превъзходство и Вилфред Бони откри резултата.

След почивката Мичу и Де Гузман сложиха точка на спора с нови два гола. Така добрата седмица за уелският тим продължава, след като само преди три дни в понеделник Суонзи надигра Ливърпул в мач от Висшата Лига и завърши наравно 2:2.

Валенсия пък започва да изпада в миникриза, след като загуби три от четирите мача от началото на сезона в Примера Дивисион.

Валенсия започна по-активно мача, опитвайки да наложи домакински натиск. Всичко обаче се промени в 10-та минута, когато испанците останаха с човек по-малко. Бони бе бе изведен сам срещу вратаря, но бе фаулиран от Адил Рами. Защитникът на Валенсия получи директен червен картон.

И само пет минути по-късно Суонзи се възползва от численото си преимущество, откривайки резултата. Мичу напредна и поднесе топката назад към Бони, който я заби в мрежата.

Този развой на мача определено шокира Валенсия и гостите установиха пълен контрол върху мача. В 21-та минута Нейтън Дайър можеше да вкара втори гол. Той бе изведен сам срещу вратаря, но от отлична позиция стреля неточно.

Последваха малко по-спокойни минути за домакините, които обаче не можеха да направят нищо в атака. Към края на полувремето Суонзи пропусна още две положения. Първо Бони стреля встрани от вратата, а в самия край Мичу засече неточно с глава центриране на Де Гузман.

Пет минути след почивката и Бони пропусна много удобна възможност да вкара с глава след центриране на Дайър.

В 57-та минута Суонзи реши всичко с втори гол. Гостите организираха хубава атака с къси пасове пред наказателното поле и накрая Посуело изведе в коридор Мичу сам срещу вратаря, след което нападателят не сбърка с остър удар.

Четири минути по-късно "Лебедите" направиха резултата класически.. Джонатан де Гузман изпълни по страховит начин пряк свободен удар от над 25 метра, насочвайки топката право в горния десен ъгъл на вратата. Вина за гола обаче имаше и вратарят Гуаита, тъй като това беше неговият ъгъл.

До края Валенсия имаше само един опасен удар на Гуардадо, който обаче бе избит под гредата от Мишел Ворм.

Валенсия - Суонзи 0:3