Кубан постигна домакинска победа с 4:0 над швейцарския Санкт Гален в двубой от Група "А" на Лига Европа.

Българският национал Ивелин Попов бе най-добрият футболист в състава на домакините и пред него бледнееше дори и вкаралия два гола Мелгарехо.

Атакуващият футболист на краснодарци бе в основата на два гола за своя отбор, като записа една асистенция за второто попадение, а третият гол дойде след негово центриране. Попето бе заменен в 75-ата минута.

Мелгарехо вкара в 3-ата минута, а Игнатиев удвои в 54-ата. За 3:0 точен бе Мелгарехо с втория си гол в мача, който падна в 71-ата минута. Крайното 4:0 оформи Каборе в 90-ата минута.

Това е първата победа за Кубан в историята на тима, в групите на Лига Европа.

Тимът изпревари Санкт Гален и е трети с 5 точки в Група "А". Oтборът има минимални шансове да продължи напред, но това ще стане при две загуби на Суонзи и при успех на краснодарци и в следващия мач.

Мачът започна прекрасно за домакините, които откриха резултата още в 3-ата минута чрез Мелгарехо. Той получи хубаво подаване, след което с много плътен и силен удар от въздуха, от малък ъгъл, реализира и даде аванс на тима си.

Парагвайският национал стреля от около 10-ина метра и не остави шансове на вратаря, на швейцарския тим.

В 25-ата минута Ивелин Попов направи страхотен пробив през центъра на терена и подаде към намиращия се встрани на наказателното поле Мелгарехо, който от своя страна видя Игнатиев, който остана сам срещу вратаря, но ударът на последния бе спасен.

Руснаците имаха още едно страхотно положение няколко минути след това, което отново дойде след брилянтна изява на Попов. Българинът центрира страхотно за Сисе, който свали топката за Мелгарехо, а парагваецът отправи удар от близка дистанция, който обаче бе спасен.

В 39-ата минута Джибрил Сисе нацели греда след прекрасен удар от дистанция, а при добавката руснаците отново нацелиха гред чрез Игнатиев.

Натер можеше да изравни за гостите в 42-ата минута, но от няколко метра топката премина покрай гредата.

Пет минути след подновяването на играта гол на Кубан бе отменен заради фаул срещу вратаря. До отмененото попадение се стигна след центриране на Ивелин Попов от корнер.

В 54-ата минута Кубан вкара за 2:0. Попов центрира ниско в наказателното поле, а Игнатиев засече топката от близка дистанция и реализира.

Кубан увеличи аванса си на 3:0 в 71-ата минута. Попов центрира от корнер, а топката бе продължена от Армаш към Мелгарехо, който от близка дистанция довкара топката във вратата.

В 90-ата минута Каборе вкара и още едно попадение. Той бе оставен абсолютно непокрит пред вратата и оползотвори по перфектен начин хубаво подаване към него.