Падението за холандския ПСВ Айндховен няма край. "Филипсите" загубиха на своя стадион с 0:1 от украинския Черноморец Одеса и така отпаднаха от втория по сила европейски турнир Лига Европа.

Холандците се представят изключително разочароващо в последно време и отборът се намира в притеснително сериозна криза. Станислав Манолев за пореден път не попадна в групата на тима.

Мачът между двата тима бе от Група "В" на Лига Европа, а домакините започнаха  много силно срещата и дори в един момент имаха над 70 процента владение на топката.

Това обаче не притесни украинските гости, които се възползваха от шанса си и в 59-ата минута Франк Джа Джеже реализира и практически донесе успеха на тима си.

В 87-ата минута гостите останаха и с човек по-малко, заради червения картон на Сито Риера, но въпреки това задържаха крехкия си аванс.

Така Черноморец финишира на 2-ата позиция с 10 точки и се класира за директните елиминации, а ПСВ е 3-и със 7 точки.