Левски и Марибор се изправят помежду си в реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Първата среща в Словения завърши 0:0 и "сините" имат реални шансове да отстранят съперник на европейската сцена за първи път от 2010 г. Точно заради това феновете на столичани са в еуфория и стадион "Георги Аспарухов" е врящ котел. Стотици привърженици не успяха да си купят пропуски за важния мач и скандираха пред "Герена": "Искаме билети".

В стартовия състав на Люпко Петрович няма промени, сравнение с равенството в Словения. Този път обаче новото попълнение Хеан Деса е на резервната скамейка и нищо чудно след почивката да дебютира за Левски. Венцислав Христов очаквано повежда атаката, а зад него ще действат Франсис Нар, Антонио Аниете и Роман Прохазка. Бившият голмайстор на Литекс Миливое Новакович пък ще е най-голямата заплаха за вратата на Боян Йоргачевич.

Левски – Марибор 1:1

1:0 Нар (22)
1:1 Таварес (67)

Левски: 29. Йоргачевич, 3. Пиргов, 5. А. Александров, 7. Нар, 8. Де Нойер, 10. Христов, 14. Минев, 15. Прохазка, 20. Аниете (86-Аниете), 25. Ал. Александров, 70. Костадинов (70-Адениджи)

Марибор: 33. Ханданович, 2. Ходжич, 3. Янза, 4. Шулер, 5. Врховеч (54-Вършич),. Таварес, 10. Хотич (76-Мертел), 11. Новакович, 24. Кабха, 39. Бохар (67-Байде), 44. Шме

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Михаел Тикгаард (Дания)
Жълти картони: Сашо Александров, Костадинов (Левски); Капка, Хотич (Марибор)

Мачът по минути:

1' Начало на мача.

4' Марибор започва мача по настоятелно.

5' Първи картон в мача. Получава го Сашо Александров, а Марибор печели фаул на удобна позиция.

6' Хотич центрира от последвалото нарушение и Костадинов чисти.

9' Де Ноойер с хубав пас извежда Христов, който стреля от воле, но Ханданович лови.

13' Двата отбора се надлъгват, както и в първия мач и интересните моменти липсват.

15' Първи корнер в мача. Той е за Левски.

15' КАКЪВ ПРОПУСК! Нар центрира Пиргов засича с глава, ударът му е блокиран, но топката попада в Христов, който е задържан, но стреля със странична ножица на сантиметри от целта!

17' Фаул за Левски на удобна позиция, заучено положение, но защитата на Марибор се справи.

22' ГОООООООЛ ЗА ЛЕВСКИИИИИ! НАР ОТКРИВА РЕЗУЛТАТА И ХВЪРЛЯ В ЕКСТАЗ "ГЕРЕНА"! Крилото на "сините" отне топката от Ходжич, навлезе в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл направи безпомощен Ханданович! Феновете на българския тим не спират да пеят!!!

24' ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Венци Христов стреля от чиста позиция по земя, но вратарят този път успява да избие!

25' МАРИБОР ОТГОВАРЯ! Таварес шутира мощно, но Йоргачевич е на мястото си!

27' Венци Христов се освобождава и стреля. но защитник блокира.

28' ДУЗПА ЗА МАРИБОР! Йоргачевич спасява удар по великолепен начин, после друг футболист стреля, но в греда и едва не я чупи. Пиргов обаче е направил дузпа. Зад топката застава Таварес, който стреля в средата на вратата и ЙОРГАЧЕВИЧ СПАСЯВА! КАКЪВ МОМЕНТ В МАЧА!

30' Фаул за Левски на ъгъла на наказателното поле. Аниете стреля, но над гредата! Феновете скандират с пълно гърло: "Само Левски"!

37' Прохазка центрира отдясно във вратарското поле и Ханданович успява да изчисти с върха на пръстите си.

41' ЙОРГАЧЕВИЧ ОТНОВО СПАСЯВА! Капка отправя истински снаряд от около 35 м, топката лети точно под горната греда, но вратарят избива в корнер, след който защитата чисти!

43' Изстрел на Христов от малък ъгъл в аут.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало нв второто полувреме.

47' Фаул за Левски на добра позиция и жълт картон за Капка.

48' Прохазка центрира на първа греда, но топката е изчистена.

50' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Прохазка прави двойно с Аниете, след което стреля с слабо с глава от вратарското поле и Ханданович избива. Топката обаче попада в Костадинов, който шутира, но на милиметри от целта. Левски пропусна чудесен шанс да удвои преднината си!

54' Първа смяна в мача, тя е за Марибор. Вършич се появява на мястото на Врховец.

56' Корнер за Левски, Пиргов засича с глава, топката се удря в Костадинов и минава над вратата.

58' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Левски иска наказателен удар за игра с ръка след шут на Христов, но съдиите остават безмълвни.

59' НОВ ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Венци Христов намира Аниете, той оставя за връхлитащия Нар, който стреля от движение, но мерникът му изневерява!

65' Жълт картон за Костадинов и опасен фаул за гостите.

66' Вършич центрира, Капка е непокрит и засича с глава, но над вратата.

67' Байде влиза на мястото на Бохар за Марибор.

67' ГОООЛ! Току-що появилият се Байде намира Новакович, който засича с глава, Йоргачевич избива, но Таварес не греши с шут по земя и изравнява резултата!

74' ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Минев центрира, Христов се измъкна и засече с глава, но над вратата!

76' Жълт картон за Хотич.

76' Последна смяна за Марибор. Мертел влиза на мястото на Хотич.

79' Първа смяна за Левски! Адениджи се появява на мястото на Костадинов.

80' Нар нахлува в наказателното поле, но вместо да подава, реши да стреля и сбърка.

81' Фаул за Левски отдясно на наказателното поле. Ъгълът е малък да директен шут.

82' Остро центриране на Христов, но кълбото е изчистено.

83' Далечен удар на Де Ноойер, без проблеми за Ханданович.

86' Деса се появява на мястото на Аниете

87' Мощен удар на Деса, Ханданович избива със сетни сили.

90' Три минути добавено време.

90' Корнер за Левски, Йоргачевич в атака, но топката е изчистена.

90' Край на мача. Левски напуска тъжно Европа.