Берое отпадна от финландския ХИК Хелзинки, след като загуби гостуването си в скандинавската страна с 0-1.

Така с общ резултат от двата мача 1-2 заралии се простиха с втория по сила европейски турнир.

Срещата реванш между двата тима бе от втория квалификационен кръг, а заралии могат да се гордеят със стабилното си предствяне, тъй като при повече късмет можеха да стигнат до изненадата, тъй като имаха няколко добри положения и като цяло стояха по-добре от опонента си в определени моменти.

Единственото попадение в мача бе дело на Танака в 26-ата минута.

Александър Димитров иначе не бе направил нито една промяна в състава си, в сравнение с предишния мач.

Срещата започна равностойно и през първите минути като цяло нито един от двата тима нямаше превес над противника.

Финландците обаче първи създадоха опасно положение, след като в 9-ата минута Реджепи отклони една центрирана топка от корнер с глава, която прелетя на сантиметри покрай вратата.

В 19-ата минута заралии отговориха с много хубав удар на Божилов от над 30 метра, като това можеше да бъде доста сензационен гол, но топката мина съвсем близо до страничната греда.

Заралии стигнаха до най-добрия си шанс само пет минути след това. Милисавлевич пробва късмета си от границата на наказателното поле, но и неговият удар профуча на броени сантиметри покрай вратата.

Точно когато заралии започнаха да действат отлично на терена финландците ги попариха чрез Танака в 25-ата минута.

Тайво центрира в наказателното поле и Реджепи игра доста нескопосано с глава, но въпреки това затрудни Макенджиев, който не изби добре и японецът на празна врата успя да реализира.

Малко след това японецът бе близо и до втори гол, но този път бранител на старозагорци изби топката.

В 42-ата минута Берое ба на косъм от изравнителен гол. Божилов обаче пропусна супер шанс, след като от няколко метра сам срещу вратаря прати топката с глава над вратата.

До почивката нямаше други попадения и резултатът остана непроменен.

Второто полувреме бе изключително скучно и домакините накъсваха повече играта, за да пречат на заралии.

В 51-ата минута Танака стигна до една добра топка, но стреля доста слабо.

Четвърт час по-късно пък Том от състава на гостите отправи далечен удар, който обаче бе избит от бранител на финландците.

През следващите минути нямаше абсолютно никакви положения пред двете врати, но пък за сметка на това жълтите картони бяха на показ.

В крайна сметка ХИК удържа аванса си до края и постигна целта си - да продължи напред в турнира.

ХИК - БЕРОЕ 1:0
1:0 Танака 26

ХИК: Дене, Медо, Реджепи, Тайво, Татомирович, Алхо, Танака, Морелос, Анан, Ясалто, Одуамади

БЕРОЕ: Макенджиев, Пенев, Миланов, Иванов, Василев, Божилов, Като, Том (84 - Дрянов), Милисавлевич (65 - Педро Маркес), Почански, Кирилов (85 - Алекс Колев)