Руският гранд Зенит Санкт Петербург сътвори фамозен обрат при визитата си на израелския Макаби Тел Авив в среща от Група ''D'' на Лига Европа.

Мачът завърши с успех за гостите от Русия с 4:3, а самият мач се състоя в Нетаня.

Домакините от Израел демонстрираха страхотен футбол в доста моменти и Медунжанин откри в 26-ата минута и им даде аванс в резултата.

Кяртансон удвои аванса на Макаби в 50-ата минута, а двадесет по-късно отново Медунжанин бе точен, за да направи преднината на тима си класическа.

До 75-ата минута резултатът бе класически в полза на домакините и изобщо не се виждаше никакъв изход за питерци.

Кокорин обаче намали в 76-ата минута, а в 84-ата минута Маурисио вкара още едно попадение за гостите.

Това сериозно мобилизира отбора гост и само две минути след това изравнителното попадение бе факт и бе дело на Джулиано.

В 91-ата минута Джорджевич вкара за пълния обрат, за гостуващия отбор.

МАКАБИ ТЕЛ АВИВ - ЗЕНИТ 3:4
1:0 Медунжанин 26
2:0 Кяртансон 50
3:0 Медунжанин 70
3:1 Кокорин 76
3:2 Маурисио 84
3:3 Джулиано 86
3:4 Джорджевич 91