Апоел Беер Шева изхвърли Интер от Лига Европа след голям обрат 3:2. "Нерадзурите" водеха с два гола до почивката, но през второто полувреме допуснаха три безответни попадения.

Възловият момент бе изгонването на вратаря на италианците Самир Ханданович в 68-ата минута, който събори Бар Бузагло в наказателното поле и испанският реферът Естрада отсъди дузпа.

Нвакаеме отбеляза от бялата точка за 2:2, а в самия край на мача златната резерва Бен Сахар донесе победата на израелците. Така Интер ще завърши на последното място в своята група едва с три точки от пет изиграни мача и приключва ужасяващото си участие в Европа.

Интер затвърди добрите впечатления от дебютния мач на новия треньор Стефано Пиоли в миланското дерби през уикенда, но само за едно полувреме. На стадиона в Беер Шева "нерадзурите" започнаха със самочувствие и изключително ефективно в атака.

Още в 12-ата минута гостите откриха резултата, давайки заявка, че ще си връщат за загубата 0:2 в "Джузепе Меаца". Едер центрира ниско в наказателното поле за Икарди, който отблизо засече топката във вратата за 0:1.

Апоел нямаше намерение да се предава толкова рано и опита да изнесе играта в половината на съперника. Много активен в предни позиции бе нигериецът Нвакаеме, който обаче не срещаше достатъчно подкрепа от своите съотборници.

Интер стоеше доста стабилно отзад и не позволяваше на израелците да създадат сериозно голово положение. Опитите за далечни удари също не се получаваха. В 25-ата минута Интер нанесе втория си удар при втората си силна атака.

Брозивич получи топката отдясно, проби на вътре и с брилянтен удар извън наказателното поле намери далечния ъгъл на Гореш.

След почивката събитията на терена се промениха коренно, след като Апоел се хвърли в атака в търсене на бърз гол, който да върне израелците в играта. В 52-атата минута Икарди обаче можеше да довърши окончателно съперника, но мощният му диагонален удар разтресе напречната греда.

Само шест минути по-късно Апоел Беер Шева намали резултата. Ради центрира отдясно и качи топката на главата на Мараняо, който с глава заби топката в мрежата. Малко след това Бар Бузагло бе на косъм да изравни, но стреля на сантиметри покрай вратата.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Ханданович с безумно връхлитане събори Бар Бузагло в наказателното поле. Реферът Естрада от Испания посочи бялата точка и изгони вратарят на Интер с втори жълт картон. Нвакаеме реализира дузпата и изравни 2:2.

До края на мача резервата Карисо направи няколко възлови спасявания, но накрая не успя да запази резултата. В 93-ата минута Бен Сахар се озова сам срещу вратаря и хладнокръвно реaлизира за 3:2.

Така италианският гранд отпадна безславно още преди последния кръг от груповата фаза.

Апоел Беер Шева - Интер 2:3