Българският национал Божидар Краев дебютира по най-добрия начин за своя нов тим.

Бившият футболист на Левски се появи като резерва за Мидтиланд в 72-ата минута и вкара последния гол за успеха с 6:1 срещу Дери Сити в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа, който се игра снощи.

Крилото, което навърши 20 години преди седмица, се включи чудесно в атаката на датчаните и можеше да отбележи с едно от първите си докосвания.

Тогава ударът му мина близо до гредата, но в 83-ата минута Краев се разписа с изстрел от границата на пеналта, а неговият отбор вече спокойно може да мисли за втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Останалите попадения за домакините вкараха Марк дал Хенде, Кристиан Рийс, Якоб Поулсен и Симон Кроон, който се разписа на два пъти. Почетният гол за Дери бе на Ронан Къртис.