Дунав отпадна от Иртиш от Лига Европа, след като загуби реванша в Русе с 0:1.

Сблъсъкът беше от първия квалификационен кръг на Лига Европа и както и в първия мач, отборът на Димитър Димитров-Херо вкара ранен гол. След него "драконите" натиснаха, но вратарят на казахстанците Давид Лориа не позволи да бъде преодолян.

Така Дунав отпадна с общ резултат 0:3, но заслужава само добри думи за представянето си.

Въпреки че Дунав започнаха по-добре мача, първия гол отбелязаха гостите от Павлодар още в 6-ата минута, когато Марио Маслач вкара с глава центрираната от корнер топка. В 14-ата минута русенци можеха да изравнят резултата, след като Бирсент Карагарен излезе сам срещу вратаря на гостите и стреля, но топката бе избита от Лория в корнер.

Пет минути по-късно пак той имаше възможност да отбележи, но вратарят парира изстрела му. В 26-ата минута Самир Аясс стреля силно, но Лория успя да избие. В 37-ата минута Иртиш можеха да удвоят резултата, след като Дарабаев остана сам срещу Станислав Антонов, успя да го прехвърли, но топката излезе в аут. В 44-ата минута Бугаев бе близо до гола, шутира, но Патев успя да изчисти в корнер. Така приключи и първата част.

Иртиш започна силно второто полувреме, като в 49-ата минута Антонио проби сам, навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му бе неточен и топката излезе в аут. Пет минути по-късно и Бранимир Костадинов пропусна да изравни за Дунав. В 88-ата минута Дарабаев стреля от границата на наказателното поле и удвои резултата за Иртиш. Въпреки шансовете си, Дунав не успя да стигне до гол в мача.

Дунав - Иртиш 0:2 (0:3)

Голмайстори: 0:1 Марио Машлач - 6, 0:2 Аслан Дарабаев - 88

Дунав: Станислав Антонов, Марио Петков, Петър Патев, Самир Аясс (70 - Андреас Васев), Бирсент Карагарен (56 - Юлиян Ненов), Мирослав Будинов, Васил Шопов (50 - Димитър Георгиев), Диян Димов, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Бранимир Костадинов

Иртиш: Давид Лория, Александър Кислицин, Аслан Дарабаев, Родриго Антонио, Исмаел Фофана (60 - Милош Стаменкович), Дамир Даутов (76 - Руслан Иесимов), Стефан Живкович, Казбек Гетериев, Карлос Фонсека, Марио Машлач, Игор Бугаев (90 - Джа Джедже)