Испания не допусна грешка и спечели с 3:0 в квалификационен мач за Евро 2016, игран на стадион Коломбино в Уелва.

Домакините решиха всичко с два бързи гола през първото полувреме в рамките на само две минути. Първо правещият дебют като титуляр Иско откри резултата в 17-та минута с фантастичен удар от дистанция.

Само две минути по-късно Серхио Бускетс добави второ попадение, също със силен удар извън наказателното поле. През второто полувреме Педро направи резултата класически с удар от десетина метра.

Така Испания се изравни по точки с Украйна на второто място в групата. Двата тима имат по 9 точки, докато лидер е Словакия с пълен актив от 12 точки от 4 мача.

Испания наложи преимущество още от самото начало на мача и в 6-та минута стигна до чисто положение. Санти Касорла изведе Педро в коридор и той излезе абсолютно непокрит в наказателното поле, но стреля неточно покрай вратата.

Най-активен от всички на терена бе Иско, като почти всяко негово докосване до топката предизвикваше възторжени възгласи от трибуните.

И в 17-та минута Иско направо взриви стадиона със страхотен гол. Коке пресече пас пред наказателното поле и подаде на халфа на Реал Мадрид, който видя пролука между двама защитника и с невероятен удар заби кълбото право до сглобката на гредите.

Само две минути по-късно Испания нанесе втори удар. Отново топката бе пресечена лошо пред наказателното поле и попадна към Серхио Бускетс, който от движение стреля силно от 25 метра и след лек рикошет кълбото влетя до страничната греда.

След това обаче домакините свалиха оборотите и до края на полувремето не създадоха почти нищо опасно пред вратата на Беларус.

След почивката обаче Испания вдигна оборотите. Пако Алкасер бе близо до гол след центриране на Педро, но ударът му с глава разтърси мрежата от външната страна на мрежата.

В 55-та минута Педро направи резултата 3:0. Хуанфран  и Касорла разиграха отдясно и бекът на Атлетико Мадрид поднесе на Педро, който с остър удар под гредата преодоля вратаря.

Подобно на първото полувреме Испания отново свали оборотите и се задоволи да контролира мача. Все пак в 77-та минута Педро блесна с опит за зрелищен ножичен удар, но не намери добре топката.

Две минути преди края отново Педро бе близо до гола, стреляйки силно от малък ъгъл покрай вратаря, но топката тресна страничната греда.

Испания - Беларус 3:0