Двукратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън не остави шансове на конкуренцията в първата квалификация за сезона и убедително спечели първото място на пистата „Албърт Парк“ в Мелбърн, където утре рано сутринта започва новия сезон във Формула 1.

Както се видя още на свободните тренировки, пилотите на Мерцедес тотално доминираха и отново изглежда, че единственият въпрос през годината е кой ще спечели битката помежду им. За Хамилтън това е 39-и пол-позишън в кариерата.

Нико Росберг вчера бе първи, но сега остана на почти 6 десети от секундата зад Хамилтън, като ще тръгне втори. Трети бе Фелипе Маса с Уилямс, но неговото изоставане от лидера бе умопомрачителните 1,3 секунди.

На втора редица успя да се нареди Себастиан Фетел с Ферари, който бе съвсем малко по-бавен от Маса, но Скудерията изглежда далеч от Мерцедес на този етап. Съотборникът му Кими Райконен е 5-и, а шестицата довърши Валтери Ботас с Уилямс.

Силен дебют в квалификацията направи Карлос Сайнц-младши, който със своето Торо Росо ще потегли от 8-а позиция на стартовата решетка. Даниел Рикардо с Ред Бул също влезе в Топ 10, за разлика от съотборника си Данийл Квият.

Според очакванията Макларън преживя огромно разочарование, като Дженсън Бътън и Кевин Магнусен ще тръгнат от последните две места, изоставайки с над 5 секунди от Хамилтън.

Отборът на Манър пък не успя да подготви автомобилите си навреме, така че на стартовата решетка ще има само 18 автомобили утре.