Люис Хамилтън спечели първа позиция на стартовата решетка в Гран при на Великобритания от Формула 1 за трета поредна година, след като завъртя най-добра обиколка в квалификациите в рамките на 1:26.600 минути. До британския пилот на Мерцедес ще стартира Кими Райконен (Финландия, Ферари), а на втора линия са Себастиан Фетел (Германия, Ферари) и Валтери Ботас (Финландия, Мерцедес).

Хамилтън доминираше в квалификациите и направи перфектна обиколка за първото място, с което спечели 67-ия полпозишън в кариерата си. С това той се доближи на само една победа в квалификации от рекорда на Михаел Шумахер, като той може да го изравни още преди лятната ваканция на Формула 1.

Хамилтън, 3-кратен световен шампион, спечели последните три състезания на "Силвърстоун" от първа позиция на решетката, а сега ще търси четвърта поредна победа и изравняване на рекорда на Джим Кларк.

Райконен завърши най-добрата си обиколка с над половин секунда по-бавно от Хамилтън Ц 1:27.147 минути.