Бившият треньор на ЦСКА и Литекс Миодраг Йешич сензационно разкри, че е получил предложение от ръководството на Българския футболен съюз да поеме националния отбор на България.

Както е известно, "трикольорите" в момента са без наставник, след като Станимир Стоилов подаде оставка след кошмарния старт на евроквалификациите.

Според слуховете у нас пък основни фаворити за мястото на Мъри до момента бяха Любослав Пенев и Красимир Балъков.

"Няма какво да крия, има контакти и смятам, че това е нормално, тъй като имам достатъчно успехи в България с отборите, с които съм работил. Загубата на българите от Англия за мен не беше никаква изненада, но поражението от Черна гора не го очаквах", коментира Йешич пред медиите в Сърбия, цитиран от RING.BG.

"България има отлични футболисти, но там доста неща са сбъркани и стигнаха дъното. Мисля, че по-надолу не могат да паднат. Бербатов е голяма звезда и може да поведе тима нагоре, ако се върне в националния отбор", допълни треньорът, който в момента работи в Китай.

Йешич обаче бе категоричен, че все още не е дал положителен отговор дали ще наследи Станимир Стоилов.

"България все още има шансове за второто място в групата и никакви шансове не са изгубени. За мен ще бъде чест да застана начело на националния им отбор, но аз не обичам да говоря предварително. Всичко е възможно, не искам да казвам нищо повече, тъй като често нещата се провалят преди да бъдат завършени", загадъчно намекна сърбинът.