Черна гора удари с 1:0 Швейцария и се изстреля на върха в Група "G" за еврофиналите в Полша и Украйна след две години

Единственото попадение за победата на черногорците заби Мирко Вучинич в 67-ата минута.
Нападателят на Рома направи шоу след гола, като в момент на дива радост свали своите гащета и ги сложи на главата си

Това бе трета поредна победа с 1:0 в групата за Черна гора, с която отборът оглави еднолично временното класиране с актив от 9 точки, с 3 повече от Англия и с 6 пред България.

Черногорците все още нямат допуснат гол и не са загубили дори точка. Във вторник балканците гостуват на "трите лъва" на "Уембли".

Швейцария имаше страхотен шанс да изравни в 81-та минута на мача, когато Александър Фрей бе близо до това, но в крайна сметка защитник на Черна гора блокира удара му.

ЧЕРНА ГОРА - ШВЕЙЦАРИЯ 1:0
1-0 Вучинич (67)

ЧЕРНА ГОРА: Божович - Баша, Йованович, Вукчевич (85 - Бечирай), Вучинич, Джалович (90+2 - Батак), Бошкович (46 - Кашчелан), Новакович, Зверотич, Джудович, Савич

ШВЕЙЦАРИЯ: Вьолфли - Циглер, фон Берген, Швеглер, Инлер, Фрай, Щрелер (67 - Дердийок), Грихтинг, Щокер (76 - Якин), Сутер, Шакири (66 - Барнета)