Лотар Матеус идва за дербито Литекс - Левски следващия понеделник. Националният селекционер изкара уикенда в Израел, за да наблюдава изявите на Димитър Рангелов и Димитър Макриев.

Немецът няма да гледа на живо мача на ЦСКА с Рапид (Виена) от групите на турнира Лига Европа в четвъртък. Той ще проследи този сблъсък, както и гостуването на Левски в Лил по телевизията от дома си в Мюнхен.

В края на седмицата Лотар пристига у нас за няколко двубоя от "А" група, като "черешката на тортата" ще бъде дербито в Ловеч.

В неделя той ще отскочи до Перник за Миньор - ЦСКА, а по-късно същия ден ще седне в ложите на националния стадион за Локомотив (Сф) - Видима.
След това немецът тръгва на обиколка из първенствата, в които играят български футболисти.

Миналата неделя Матеус видя гол на Димитър Макриев. Националът
вкара първото попадение за Ашдод при 3:3. При гола Матеус станал прав в ложите и аплодирал българския национал.

Тимът на Макриев обаче вероятно ще загуби служебно мача, тъй като феновете му вилняха и уцелиха страничния съдия. Срещата бе прекратена няколко минути преди последния съдийски сигнал.