Сливен победи Пирин с 1:0 в мач от 17-ти кръг на "А" група и потопи "орлетата" до 15-то място в класирането.

Единственото попадение в мача вкара Хашев още в началото на двубоя.

Сливен събира 13 точки и вече е над зоната на изпадащите, а Пирин остава с 11 пункта и затъва все повече в шампионата.

Първото положение в мача се откри пред домакините, когато Димо Бакалов центрира опасно, но вратарят на гостите Аршинков улови.

В 9-тата минута пак Бакалов създаде неприятности за гостите, когато завъртя топката от корнер към Хашев и бранителят нямаше проблеми да открие резултата в полза на "войводите".

До края на първото полувреме Ивайло Петров на два пъти и най-дейният до този момент в мача Димо Бакалов можеха да удвоят, но ударите им минаваха покрай целта.

През втората част Сандански за гостите и Манчев за домакините опитаха да променят резултата, но отбраните на двата състава се справиха с опасностите.

До края на битката преобладаваха физическите единоборства, като не се откриваха чисти голови положения.

Сливен - Пирин 1:0

1:0 Хашев 9'

Сливен: Караманов - (к), Ст. Георгиев, Стоев (Попов - 46'), Хашев, Цирков, Колев, Илич (Недялков - 61'), Стефанов, Ив. Петров, Бакалов, Манчев

Пирин: Аршинков, Дюлгеров, Коемджиев, Наков, Башлиев, Сандански (Воденичаров - 60'), Бенгюзов, Р. Иванов (Зехиров - 46'), Якимов, Бибишков, Стойков - (к)