В базата на Реал Мадрид Валдебебас цари оптимизъм след елиминираното на Барселона от Интер в полуфинал на Шампионската лига от Интер. Ясно е, че белите и блаугранас са свързани – това, което е добро за единия, е лошо за другия и обратното. И крайната равносметка за сезона се прави, като се гледа какво е направил опонентът, влияейки върху тежестта на спечеления медал на кантара. Това е реалност, която стана осезаема още в сряда сутринта, когато няколко транспаранта се появиха пред портата на белия спортен комплекс; На един от тях пишеше: „Благодаря, Интер“.

Тренировката на Реал преминава под влияние на умерен оптимизъм след събитията на „Джузепе Меаца“. Като цяло, очевидно е за предпочитане Барселона да влезе в неделното Ел Класико, където белите ще играят за последните си шансове за завръщане в първенството, след като загуби в Шампионската лига. Сценарият от мача срещу Интер също се облагодетелства: огромни усилия в продължение на 120 минути, последвани от спад на морала, след като финалът в Мюнхен се изпари.

В Мадрид обаче знаят, че това е нож с две остриета. Барса може да пристигне депресирана и наранена след елиминацията, но и подтикната да прелее чашата на Ла Лига с голямата титла, към която са се устремили. И това няма да е дуел, в който каталунците трябва да се хвърлят на банк, тъй като равенството би им позволило да запазят преднината си от четири точки, а само победа ще е достатъчна за мадридчани. Затова хората на Анчелоти ще трябва да поемат инициативата.

Контузиите са най-големият проблем за Реал напоследък и продължават да тежат. Шестима играчи отсъстваха от тренировката: Милитао, Карвахал, Алаба, Рюдигер, Камавинга и Менди. В Мадрид са наясно, че няма да могат да разчитат на тях в Ла Лига, въпреки че ще са нужни за Световното клубно първенство, което ще се проведе между средата на юни и средата на юли. Анчелоти знае, че има каквото е необходимо, за да се опита да се върне в играта срещу ранената Барса.

Поне италианецът видя, че това, с което разполага, е в добро състояние. Елиминирането от Шампионската лига срещу Арсенал, макар и болезнено, имаше положителен ефект: дълги седмици за спокойна работа и възможност на играчите, които бяха много стресирани, да се възстановят. Ако Барса пристигне в неделя, чувствайки се слаба и не в най-добрата си физическа форма, то Реал ще е презареден. Мотивацията на белите е задължителна: това е последният им шанс да защитят титлата си.

Ману ДЕ ХУАН, АС, превод на в-к Тема спорт

Снимка: БГНЕС