Левски се измъчи едно полувреме срещу Калиакра в Каварна, но в крайна сметка победи с 4:1 и успя да запише първи шампионатен успех в последните шест срещи.

Победата на "сините" е категорична, но футболиситте на Ясен Петров доста се поизпотиха, тъй като до 54-ата минута резултатът бе 1:1 и започваше да им пари под краката.

Тогава обаче дойде голът на успокоението вкаран от Христо Йовов, при което домакините рухнаха и набързо получиха нови две попадения.

"Сините" победиха, но не впечатлиха и трябва да вдигнат поне малко нивото си, тъй като в неделя им предстои "вечно дерби" с ЦСКА.

Левски започна здраво срещата и успя да вкара още с първата си атака. Във втората минута Тони Калво напредна отляво и с остър шут опъна мрежата на домакините за 0:1.

Това обаче бе и най-хубавото за "сините" през това първо полувреме, като до почивката Калиакра тотално надигра именитите си гости. В 10-ата минута Джордж Уеа можеше да изравни, но Пламен Илиев спаси.

Логичното обаче се случи пет минути по-късно и домакините успяха да изравнят. Юношата на ЦСКА Герасим Заков изстреля страховита тупалка от около 25 метра и топката попадна в горния ляв ъгъл на вратата на Пламен Илиев за 1:1.

Левски се опита да вдигне оборотите, но стигна само до удари на Жуниньо и Тони Калво. В 31-ата минута Герасим Заков проби мощно по крилото, последва остро центриране в наказателното поле на Левски, но защитата на "сините" изчисти топката.

Две минути по-късно Калиакра тресна гредата на сините след удар със странична ножица на Джунейт Яшар. Домакините тотално надиграваха "сините" през това първо полувреме, които бяха трагично слаби.

Левски излезе преобразен през второто полувреме и можеше да вкара в 48-ата минута, но Христо Йовов пропусна уникален шанс.

Ицо се реваншира малко по-късно и с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле опъна мрежата на Калиакра за 1:2. Последваха шутове на Тони Калво и Рамос, но в аут.

В 69-ата минута Христо Йовов изведе Иван Цветков отдясно срещу вратаря, но Григоров се намеси отлично и изби топката. В 74-ата минута стана 1:3.

Тони Калво намери Владо Гаджев в наказателното поле, който стреля, но Григоров изби, топката обаче попадна отново в Гаджев, който подаде към Йовов и без проблеми опъна мрежата.

Малко по-късно се стигна до дузпа за Левски вкарана от Тони Калво за 1:4. До края не се случи нищо интересно и Левски взе първа победа в послевните си шест срещи. В неделя "сините" излизат във вечното дерби срещу ЦСКА.

КАЛИАКРА - ЛЕВСКИ 1:4

0:1 Тони Калво (2)
1:1 Герасим Заков (15)
1:2 Христо Йовов (54)
1:3 Христо Йовов (74)
1:4 Тони Калво (77-дузпа)

КАЛИАКРА: 33. Григоров, 5. Костов (66-Цачев), 8. Андонов, 10. Яшар, 13. Уеа (75-Чавдаров), 14. Райчев-капитан (46-Ковачев), 22. Садула, 23. Заков, 24. Събев, 30. Бонев, 20. Коруджиев

ЛЕВСКИ: 23. Пл. Илиев-капитан, 2. Мюлдер, 5. Иванов, 25. Диамутен, 6. Старокин, 45. Гаджев, 7. Димов, 10. Йовов (78-Антонио Вутов), 16. Рамос, 8. Калво (82-Стивън Петков), 12. Жуниньо (61-Иван Цветков)