Пирин Гоце Делчев постигна много важна домакинска победа над Локомотив София с 2:0 в двубой от 12-ия кръг на "А" група, който се игра на градския стадион в южния град.

Домакините демонстрираха добър футбол и стигнаха до успеха след голове на Марчев и Лазаров съответно в 62-ата и 66-ата минути. Второто попадение падна от дузпа.

След този успех Пирин е 7-и в класирането с 18 точки в актива си, а Локо е на 12-ата позиция с 11 пункта.

Срещата започна добре за домакиниет от Гоце Делчев и в 9-ата минута те успяха да създадат интересно положение при което Петър Лазаров стреля силно в долния десен ъгъл на вратата, но Галев успя да спаси.

Две минути по-късно Драги Коцев бе оставен на втора греда непокрит, но в последния момент Бранеков успя да ликвидира опасността.

Натискът на Пирин продължи и в 24-ата минута Лапантов стреля много силно, като топката тупна точно пред вратаря Галев. Тя обаче премина встрани вратата.

Дани Пеев можеше да открие за гостите, но две минути по-късно не успя да вкара от 6-7 метра.

В 27-ата минута гостите имаха претенции и за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 32-ата минута Георги Христов отправи страхотен удар от воле. Отново обаче топката мина встрани вратата.

Последното положение за първата част бе в 38-ата минута, като при едно разбъркване се наложи Галев да се намесва сигурно. Стражът улови топката си точно на голлинията след удар на Марчев. До почивката не се случи нищо интересно.

Второто полувреме започна силно за Пирин и в 62-ата минута домакините стигнаха до попадение, дело на Марчев.

Той реализира при третия си удар към вратата на Локо в мача. В ситуацията Дреновички центрира, а Марчев вкара прекрасно попадение от воле.

Четири минути по-късно домакините стигнаха и до втори гол, дело на Петър Лазаров. Той дойде след дузпа, заради нарушение на Дюлгеров срещу Веско Марчев.

До края на мача не се стигна до повече голове и резултатът се запази.

ПИРИН ГД - ЛОКО СФ 2:0
1:0 Марчев 62'
2:0 Лазаров 66' дузпа

ПИРИН: Абдиков, Пиргов, Дреновички, Гуцев, Фиданин, Лазаров - к, Б. Хазуров (58 - Алба), В. Марчев (88 - Ив. Стоянов), Лапантов, Коцев (84 - Киров), Панайотов

ЛОКО: Галев, Велков (68 - Павлов), Бранеков, Добрев - к, Гаров, Борносузов, Пеев (68 - Манолов), Дюлгеров (83 - Димитров), Гаджев, Христов, Илиев