Младежкият национален отбор на България претърпя доста неприятна домакинска издънка и завърши 1:1 срещу Естония в квалификация за Евро 2015.

Равенството е доста болезнено за "Лъвчетата", тъй като техният противник се добра до точката в последната секунда. Дебют за нашите направи Едисон Йорданов.

Срещата бе трета за младите български национали в Група 2, като през юни те победиха на два пъти Андора и така взеха пълен актив от точки след първите си два мача.

Мачът срещу естонците започна много силно за нашите, като в 5-ата минута нападателят на Нефтохимик Живко Петков бе близо до гола, но ударът му мина над вратата.

В 20-ата минута обаче Кирилов изведе нашите напред в резултата. Той получи хубав пас от Милен Гамаков и пусна топката покрай вратаря, за да реализира.

Няколко минути след това естонците треснаха напречната греда чрез Ретел, а в минутите до края на мача домакините владееха инициативата и създадоха няколко доста добри ситуации.

В 95-ата минута естонците стигнаха до точката след неубедителна изява на Димитър Евтимов, който не се намеси добре и Баранов от близка дистанция реализира. Преди това се стигна до изсипване на топката в наказателното поле на домакините.

БЪЛГАРИЯ - ЕСТОНИЯ 1:1
1:0 Кирилов (20)
1:1 Баранов (90+5)

БЪЛГАРИЯ: Димитър Евтимов, Илия Мунин, Георги Терзиев (79-Ангел Грънчов), Асен Георгиев, Иван Горанов, Симеон Славчев, Ивайло Чочев (65-Димитър Васев), Милен Гамаков, Едисон Йорданов, Радослав Кирилов, Живко Петков (75-Тодор Чаворски)