Черно море допусна доста неприятна издънка, след като изпусна аванс от два чисти гола срещу Локо София и в крайна сметка се задоволи само с равенство 2:2 на своя "Тича".

Мачът бе от 9-ия кръг на елита, а след него Черно море е 4-и с 14 точки, докато Локо е на 12-ата позиция с 9 точки.

Домакините поведоха с 2:0 чрез Бакари и Райков в 5-ата и 14-ата минути, но гостите изравниха след голове на Елтон в 80-ата и Маркиньос в 90-ата минута.

Срещата започна силно за домакините от Варна и още във 2-ата минута те стигнаха до добра игрова ситуация, като Бергонси отправи силен удар. Топката обаче премина встрани вратата на Галев.

В 5-ата минута "Моряците" стигнаха до попадение и откриха резултата. Бакари реализира първи гол в мача. Той бе изведен отляво и навлезе в наказателното поле, след което отправи топочен удар в далечния ъгъл на противниковия вратар.

Шест минути след това Симеон Райков отправи удар от фаул, който обаче бе неточен.

Все пак бившият футболист на Левски се разписа в 14-ата минута и удвои преднината на своите.

Той бе изведен по добър начин от Божилов и с удар от границата на наказателното поле удвои преднината на Черно море.

В следващите минути гостите пробваха няколко удара чрез Гаел и Трифонов, които не бяха особено прецизни.

След почивката гостите пораздвижиха играта си и в 56-ата минута Елтон стигна до греда, но все пак Китанов улови топката.

Локо все пак успя да намали в 80-ата минута. След центриране от корнер Елтон овладя топката и от точката на дузпата я прати във вратата.

Три минути след това Димитър Илиев пропусна да изравни и с глава нацели напречната греда.

Гостите изиграха може би най-силните си минути от началото на сезона.

Все пак столичани стигнаха до ремито след гол на Маркиньос в последната секунда на продължението. След меле в малкия пеналт и няколко удар към Китанов бразилецът успя да добута топката в мрежата.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО СФ 2:2