Лудогорец постигна поредна победа в шампионата, като този път тимът спечели гостуването си на Локомотив София с 2:1. Това стана в среща от 10-ия кръг на родния шампионат.

Попаденията за гостите бяха дело на Мишо Александров и Марселиньо в 25-ата и 29-ата минути, а голът за гостите бе дело на Трифонов в 37-ата минута.

След този мач разградчани са лидери с 24 точки, като имат 4 точки пред втория Ботев, а Локо София е 12-и с 9 точки.

Срещата започна активно, като домакините опитваха да застрашат вратата на противника през първите минути.

Все пак обаче Лудогорец бързо пое инициативата в мача и в 6-ата минута създаде доста добра атака, но бранител на Локо изпревари Безяк.

Tри минути след това Марселиньо получи топката на границата, на наказателното поле, след което опита техничен удар, но прати топката в аут.

През следващите минути не се създадоха толкова интересни ситуации, като гостите логично поведоха с гол на Мишо Александров в 25-ата минута.

Върджил Мисиджан отправи далечен удар към вратата на Галев, който от своя страна изби топката. Тя обаче попадна в Александров, който я насочи покраи вече падналия вратар.

"Орлите" зашлевиха втори шамар на Локо, след като Марселиньо реализира в 29-ата минута. Той отправи удар от границата на наказателното поле.

Локото успя да върне интригата в мача, в 37-ата минута. Тогава "Железничарите" вкараха попадение.
Гаел успя да преодолее Теро Мантула, след което изчака няколко секунди и видя Трифонов, който засече топката с левия крак и не остави шансове на Стоянов.

В последните минути от първото полувреме Локо направи невероятен пропуск. Гаел получи топката от дълбочина и размина Владо Стоянов, но чукна топката покрай гредата.

След почивката Локо вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

През следващия  четвърт час на терена не се случи абсолютно нищо кой знае колко интересно.

В 63-ата минута Маркиньос отправи нелош удар от дистанция, който обаче премина близо до вратата на Лудогорец.

Постепенно домакините заиграха доста добре през следващите минути, като създадоха няколко доста добри атаки.

В 82-ата минута Лудогорец пропусна страхотен шанс да реши мача. Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря и потърси технично изпълнение в далечния ъгъл, но прати топката в аут.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Александров 25'
0:2 Марселиньо 29'
1:2 Трифонов 37'

ЛОКО СФ: Галев, Матютю, Йованович, Бранеков, Елтон, Трифонов (64 - Писаров), Махамат, Том (73 - Пеев), Маркиньос, Гаел, Сота (46 - Илиев)

ЛУДОГОРЕЦ: Вл. Стоянов, Шоко, Кайсара, Мантула (43 - Моци), Барт, Ешпиньо, Дяков, Марселиньо, Александров (76 - Златински), Мисиджан, Безяк (65 - Кишада)