Локомотив София успя да постигне ценна победа с 2:0 при гостуването си на Нефтохимик в среща от 11-ия кръг на "А" група.

Със спечелените три точки "Железничарите" натрупаха 12 пункта в актива си и се изкачиха до 10-ата позиция в класирането.

Нафтата пък е на 13-ото място със скромните 7 точки. Това е 8-а поредна загуба за бургазлии.

С тази победа "Железничарите" направиха голяма крачка към спасението, тъй като и техният отбор не се представя в най-добрата си светлина.

Локо поведе в резултата с гол на Маркиньос в 8-ата минута. Бразилецът се разписа от близка дистанция, като се възползва от много груба грешка в отбраната на домакините.

В 19-ата минута бившият ас на Черноморец Гаел Нлундулу удвои преднината на столичани.

Той засече центриране на Маркиньос и разстреля противниковия вратар.

Домакините имаха шанс да се върнат в мача, но Живко Петков изпусна дузпа в самия край на полувремето.

До края на мача пък не паднаха повече голове и в крайна сметка резултатът се запази.

НЕФТОХИМИК - ЛОКО СФ 0:2
0:1 Маркиньос 8'
0:2 Нлундулу 19'