Берое успя да постигне важна победа като гост на Любимец в среща от 12-ия кръг на "А" група, която се игра на стадиона в "града на дините".

Старозагорци надиграха противника си и стигнаха до успех с 2:1, който дойде след попадения на Каядо и Мартинс в 9-ата и 30-ата минути.

Първият гол на гостите бе изключителен, след като Каядо получи топката отляво на атаката, на своя отбор, след което проби през центъра и с много хубав и плътен удар от 23-24 метра прониза противниковиа вратар.

При втория гол стражът на гостите Рашков не се намеси добре след центриране от корнер и игра с глава на Иво Иванов. В крайна сметка топката попадна в Мартинс, който вкара в опразнената врата.

За домакините почетният гол бе дело на Вълчанов в 85-ата минута. Той засече центриране на Аясс в наказателното поле.

След тази среща Берое е на 8-ата позиция с актив от 15 точки, докато Любимец е на 9-ото място с 13 точки.

От представянето на гостите в началото на сезона пък няма никакъв помен.

Това е трета поредна загуба за новака в елита.

Любимец загуби пред погледа на фолк-певеца Милко Калайджиев, който бе дошъл на стадиона, за да изгледа срещата.

ЛЮБИМЕЦ - БЕРОЕ 1:2