Левски разгроми Пирин Гоце Делчев с 5:0 като гост в 1/16-финална среща-реванш от турнира за купата на България. Така "сините" продължават напред с общ резултат 9:0 от двата мача.

Столичани си решиха мача още след четвърт час игра, когато Орлин Старокин откри резултата след мекото подаване на Гари Родригес от пряк свободен удар.

Малко след почивката самият Родригес удвои преднината на своите, получавайки отлично подаване от Антонио Вутов. После Генков направи разликата класическа, реванширайки се за няколко сериозни пропуска през първата част.

Левски продължи да доминира изцяло. Двайсетина минути преди края Родригес се разписа за втори път, след пас на Станислав Ангелов. Веднага след това Генков също вкара втория си гол в срещата.

Домакините започнаха доста по-дейно и още в началото Пламен Илиев се размина с топката, но за негов късмет тя не попадна на крака на съперников футболист.

Малко след това Миро Иванов падна в наказателното поле, след като влезе в единоборство с двата футболисти на противника. Реферът Николай Йорданов обаче не уважи претенциите на "Шуменския Деко" за дузпа.

В 15-тата минута Гари Родригес застана зад топката при пряк свободен удар и подаде много хитро в наказателното поле, където от границата на малкия пеналт най-съобразителен се оказа Старокин. Бекът засече топката с коляно и я прати в мрежата, откривайки резултата.

В средата на първото полувреме Мирослав Иванов изведе Антонио Вутов в наказателното поле. Талантът преодоля майсторски Абдиков, но се забави и топката му бе отнета от Лазаров.

Бе изминал половин час от началото на срещата, когато се стигна до бърза контра на гостите отляво. Борислав Цонев задържа добре и пусна към Антонио Вутов, чийто шут от движение профуча над вратата на противника.

После Вутов изведе Цецо Генков в наказателното поле. Нападателят стигна първи до топката и прехвърли Абдиков, но не успя да уцели вратата, пазена от него.

Към края на първото полувреме Борислав Цонев получи отляво и подаде към близката греда, където Цецо Генков засече от движение с външен фалц, но топката мина покрай вратата.

След това Абдиков спаси точен, но слаб удар от воле на Генков. В добавеното време на първото полувреме отново Генков остана очи в очи с Абдиков, но вместо да го преодолее, голаджията шутира право в неговото тяло.

При подновяването на играта Левски нацели гредата.  Борислав Цонев заложи на силен изстрел с левия крак, при който нацели десния страничен стълб.

В 48-та минута "сините" стигнаха до второ попадение. Гари Родригес получи чудесно подаване от Вутов и останал сам срещу Абдиков, холандецът копна топката покрай стража на съперника.

Гостите очевидно бяха решили да разгромят отново своя обезверен противник, защото малко след това стигнаха до нова попадение. Този път Цветан Генков получи от Миро Иванов в наказателното поле, премина покрай Абдиков и мушна кълбото в мрежата, оставайки на празна врата.

В средата на второто полувреме Дъстли Мюлдер направи непростим пропуск, оставайки на празна врата, от близо пет метра. Вместо да забие четвърти гол, холандецът изрита топката над вратата на противника. Малко след това гол на Генков бе отменен заради спорна засада.

В 69-тата минута Станислав Ангелов задържа топката, след което видя включването на Родригес и му подаде. Холандецът остана сам срещу Абдиков и провря топката между краката му.

Малко по-късно гостите реализираха пето попадение. Орлин Старокин центрира към Цветан Генков, който бе безпощаден с глава на границата на малкото наказателно поле. До края не се случи нищо интересно и така гостите стигнаха до заслужена победа с пет гола разлика.

Пирин Гоце Делчев - Левски 0:5

0:1  Орлин Старокин - 15'

0:2  Гари Родригес - 48'

0:3  Цветан Генков - 54'

0:4  Гари Родригес - 69'

0:5  Цветан Генков - 72'

Пирин: Абдиков, Пиргов (Киров - 58'), Гуцев, Фиданин, Стоянов, Ибраим (Хазуров - 46'), Лазаров, Башов, Коцев, Близнаков (Газиев - 52'), Панайотов

Левски: Илиев, Мюлдер (Попадийн - 66'), Перес, Милиев, Старокин, Ангелов, Миро Иванов (Йорданов - 58'), Борислав Цонев, Вутов, Родригес, Генков