В Испания отново хвалят треньора на Левски Хулио Веласкес за неговата работа, откакто застана начело на „сините“.

„Четири месеца бяха достатъчни на Хулио Веласкес, за да напише история в България. Бившият треньор на младежкия отбор на Реал Валядолид вкуси от славата с Левски София, връщайки ги в Европа. След победата от миналия уикенд, на Левски му е гарантирано второ място и участие в евротурнирите“, пише в испанското издание „Blanqui Violetas“.

“Левски София е исторически клуб в България. По-конкретно, вторият отбор с най-много титли в лигата, 26, въпреки че през последните години славата е при Лудогорец, който през този сезон стана за четиринадесети пореден път шампион, което е абсолютен рекорд в Европа. Въпреки това, от февруари миналата година те откриха труден съперник в отбора на Хулио Веласкес , който след това пристигна в Левски, за да обърне нещата”, се казва още в цитирания от Котаспорт материал.

“Дебютът му, именно срещу (досега) безспорния крал на България, не можеше да бъде по-добър: той спечели у дома с 2:1 и започна надпревара за осигуряване на влизане във финалната фаза на лигата, в която се състезават първите четири, и едва ли можеше да мине по-добре, защото той пое Левски като четвърти в класирането, а сега отборът е на второ място пред Арда и Черно море.“

“Двадесет и двете точки в единадесет мача (само една по-малко от Лудогорец), добавени благодарение на шест победи, четири равенства и само една загуба, бяха достатъчни, за да се постигне този статут. Повечето показатели на отбора, воден от Хулио Веласкес показват, че той налага атракивен футболен модел. Отборът играе офанзивен футбол и с висока преса, която Левски оказва върху съперниците си. В плейофите Левски спечели пет точки от възможни девет и това осигури второто място на отбора за първи път от десетилетие“, завършва материалът.

Снимка: БГНЕС