С четири гола на Роман Безяк Лудогорец разгроми Любимец с 5:1 в мач от 14-я кръг на А група.

Първото полувреме премина почти изцяло в половината на Любимец, но Лудогорец така и не успя да се възползва от положенията си. Христо Златински и Ешпиньо пък удариха греди.

Втората част започна ударно за домакините, които в разстояние на 6 минути вкараха цели 3 гола. Ернандес откри, а след него Безяк добави нови 2 попадения. Орлин Орлинов намали за гостите, но с нови два гола на Безяк в края на мача Лудогорец постигна внушителната победа.

С трите точки Лудогорец се изравни на върха на класирането с Литекс, но ловчанлии водят на шампионите в преките двубои, благодарение на разгромната си победа с 4:2 в Разград през миналата седмица. Любимец пък остава на 11-а позиция, допускайки осма загуба в последните си 9 срещи.

Лудогорец започна с доста променен състав, като половината от играчите, които бяха титуляри в Одеса преди няколко дни, бяха заменени с футболисти, които играят по-рядко през последните месеци.

Домакините логично установиха натиск, но не стигнаха до сериозно голово положение в началните минути. Първата наистина добра ситуация се откри пред Дани Абало в средата на полувремето, когато испанецът напредна диагонално срещу вратаря на гостите, но стреля право в него.

В 30-ата минута, след бързо изпълнение на ъглов удар, Христо Златински пое топката, навлезе в наказателното поле, стреля от 15 метра и разтресе напречната греда.

Няколко минути по-късно пък Ернандес направи невероятен пропуск, след като не успя да засече топката добре и да вкара от 3-4 метра. В 42-ата минута пък Ешпиньо също уцели гредата след добро изпълнение на пряк свободен удар. Минута преди края на полувремето Аясс се опита да прехвърли Чворович, но вратарят изби в корнер с върха на пръстите си.

Все пак гостите капитулираха в 48-ата минута, когато Безяк овладя добре топката с гръб към вратата, подаде към Ернандес, който пък от границата на наказателното стреля в левия ъгъл на Вълков и откри. 3 минути по-късно Безяк получи добър извеждащ пас от дълбочина, напредна, излъга защитник на гостите, стреля в далечния ъгъл на вратата и удвои резултата.

Третото попадение също не закъсня. Иван Стоянов изведе елегантно Безяк, който пое добре топката и с прехвърлящ удар успя да вкара втория си гол в мача. Така само за 6 минути домакините успяха да решат нещата в своя полза.

В 75-ата минута резервата Орлин Орлинов имаше възможност да върне едно попадение, но диагоналният му удар от 17-18 метра мина на сантиметри от десния страничен стълб. 5 минути по-късно Козмин Моци позволи на Орлинов елементарно да му отнеме топката. Така последният се оказа сам срещу Чворович и не сбърка, намалявайки резултата.

Малко преди края на мача обаче Безяк възстанови преднината от три гола на Лудогорец, отбелязвайки хеттрик с удар от границата на наказателното поле. Съвсем скоро словенецът вкара и своя четвърти гол с удар от 10 метра, след като преди това получи добра асистенция от Ернандес.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЮБИМЕЦ 5:1

1:0 Ернандес 48`