Гърция тресна с 2:1 Холандия и записа престижна победа в контрола играна в Айндховен.

Домакините дръпнаха в резултата чрез Джорджиньо Вайналдум (14), но елините направиха пълен обрат с голове на Костас Митроглу (29) и Йоанис Гианиотас (74).

Както е известно, "лалетата" са в една група с България в предстоящите световни квалификации. След дни Холандия играе с Швеция, докато "лъвовете" посрещат Люксембург.

Срещата в Айндховен започна с атаки за Холандия и "лалетата" можеха да вкарат още в осмата минута, но тогава Уесли Снайдер изпусна страхотно положение за гол.

Малко по-късно Джорджиньо Вайналдум стреля от дъгата на пеналта, но отново не се стигна до попадение. Така се стигна до 14-ата минута, когато домакините заслужено вкараха.

Винсент Янсен намери Джорджиньо Вайналдум и той опъна мрежата на Гърция за 1:0. Последва ново положение за Холандия, но Уесли Снайдер изпусна.

В 29-ата минута гостите изравниха с първото си положение в мача. Тогава Василис Торосидис асистира на Костас Митроглу и той вкара за 1:1. До края на полувремето с два пропуска се отчете Уесли Снайдер.

Втората част започна отново с натиск на домакините, но последваха нови пропуски. Този път неточен бе Винсент Янсен. Гърците нанесоха втори решителен удар в 74-ата минута, когато Йоанис Гианиотас вкара и направи пълен обрат.

До края на контролата "лалетата" натиснаха здраво, но изпуснаха множестро шансове и логично загубиха.

Холандия - Гърция 1:2

1:0 Джорджиньо Вайналдум (14)
1:1 Костас Митроглу (29)
1:2 Йоанис Гианиотас (74).

Холандия: ЖЕРОЕН ЗОЕТ, ДЖОЕЛ ВЕЛТМАН, ДЕЛИ БЛИНД, ДЖЕФРИ БРУМА, ДЖЕТРО ВИЛЕМС, ДЖОРДЖИНЬО ВАЙНАЛДУМ, КЕВИН СТРООТМАН, УЕСЛИ СНАЙДЕР, СТИВЪН БЕРГУИС, ВИНСЕНТ ЯНСЕН, КУИНСИ ПРОМС

Гърция: ОРЕСТИС КАРНЕЗИС, ВАСИЛИС ТОРОСИДИС, КОНСТАНТИНОС МАНОЛАС, СОКРАТИС, ГЕОРГИОС ЦАВЕЛАС, ГИАНИС МАНИАТИС, АНДРЕАС САМАРИС, ПЕТРОС МАНТАЛОС, ХОСЕ ХОЛЕБАС, КОСТАС ФОРТУНИС, КОСТАС МИТРОГЛУ