Тихомир Трифонов беше титуляр при загубата на молдовския Заря с 0:3 като гост срещу Аполон (Лимасол) в първа среща от втория предварителен кръг в Лига Европа. Българският централен защитник остана на терена през всичките 90 минути на срещата.

Андре Шембри, Алекс да Силва и Жоао Педро се разписаха в полза на кипърския отбор между 10-ата и 29-ата минута на двубоя.

Срещата-реванш между двата състава е през следващата седмица.

В друг мач от тази фаза на втория по сила европейски клубен турнир вратарят Пламен Илиев започна в титулярния състав на Астра (Джурджу) при успеха с 3:1 у дома срещу Зира от Азербайджан. Българският страж изигра цял двубой за победителите.

Александру Йоница даде аванс за румънците след половин час игра, а в 34-ата минута Рашид Садиков изравни. Александру Дандя отново даде аванс за Астра десет минути след почивката и Антони льо Талек оформи крайното 3:1 четвърт час преди края на редовното време.

Вторият мач между Астра и Зира е следващия четвъртък.

Българинът Божидар Краев не игра при победата на датския Мидтиланд с 4:2 като гост срещу унгарския Ференцварош.