Нападателят на Евертън Ромелу Лукаку отново наказа швейцарския Йънг Бойс, като този път се разписа на два пъти при успеха с 3:1 у дома.

Преди седмица белгиецът наниза хеттрик за триумфа с 4:1 на терена на съперника, така че за двата мача записа 5 попадения срещу тима от Берн.

Саного даде аванс на гостите в 13-ата минута, когато Хауърд само изби удар на Нузоло, но нападателят направи добавка.

В 25-ата минута обаче, Стивън Нейсмит бе съборен в наказателното поле и Лукаку вкара отсъдената дузпа. 5 минути по-късно белгиецът вкара страхотен гол. Гарбът центрира отляво и нападателят намери топката от въздуха, правейки обрата пълен.

Малко преди паузата Кевин Миралас гарантира успеха, след като Дарън Гибсън го изведе отлично и нападателят пусна топката покрай вратаря. След паузата Карамелите пропуснаха да направят победата си още по-сериозна.

Те обаче така или иначе отстрамиха английските отбори, стигайки до 1/8финалите на турнира, след като преди това Тотнъм и Ливърпул отпаднаха.