Лестър направи нова решителна крачка към мечтаната титла. В равностоен и труден двубой, Лисиците надвиха Саутхемптън с 1:0 у дома и дръпнаха със 7 точки пред Тотнъм в класирането 6 кръга преди края, като вече имат 69.

Уес Морган вкара решаващия гол за домакините, които спечелиха за 5-и път в последните си 6 мача именно с този резултат. 12 точки от оставащите двубои ще гарантират шампионския трофей за хората на Клаудио Раниери.

Както се очакваше мачът бе изключително труден и равностоен, като гостите също имаха положения, а на два пъти и претенции за дузпа, които бяха подминати. С 47 точки южняците остават 7-и в подреждането.

За домакините нямаше никакви изненади в състава, в който Клаудио Раниери не направи нито една промяна. Саутхемптън започна с трима централни защитници и двама души по фланговете, а Грациано Пеле водеше атаката.

Началото бе спокойно без сериозни положения. Лестър стигна до един-два корнера и няколко центрирания, с които обаче отбраната на гостите се справи. Все пак Лисиците бяха по-активни и владееха повече топката, но гостите бяха изключително добре подредени.

Надиграването не водеше до добри ситуации, като все пак в една от тях Варди подаде опасно пред вратата, но Оказаки се размина. Все пак преди да се измъкне нападателят игра с ръка, което не бе отчетено от рефера. В 29-ата минута Пеле стреля с глава, но над целта.

В 32-ата минута гостите пропуснаха абсолютно чисто положение. Мане бе изведен почти от центъра сам срещу вратаря. Бутна топката покрай Шмайхел и стреля, но притичалия Дани Симпсън блокира удара. Бранителят направи това с ръка, която обаче бе до тялото и явно това накара рефера Майкъл Оливър да не отсъди дузпа.

Последва опасен удар на Жозе Фонте, който Шмайхел отклони над гредата, а след това и Класи опита късмета си, но неточно. Това определено бяха добри минути за гостите, но както често се случва точно тогава домакините вкараха.

При една ситуация Кристиан Фукс центрира отлично, а централният бранител Уес Морган, озовал се на върха атаката, засече с глава, пращайки топката в страничната греда и оттам в мрежата за 1:0.

В края на полувремето се получи сдърпване между Джейми Варди и Жорди Класи след остро влизане на нападателя, но реферът успокои обстановката без картони и така паузата дойде при аванс за домакините.

На почивката Куман промени формацията на своите, като пусна Душан Тадич и Саутхемптън натисна, създавайки на няколко пъти напрежение пред Шмайхел, но без да се нанесе решителен удар. В 60-ата минута Саутхемптън едва не си вкара автогол. Варди подаде опасно отдясно към Оказаки, а в опита си да избие Фонте прехвърли Форстър, но вратарят с последни усилия успя да предотврати попадение.

Лестър играеше на контра и в 71-ата минута Дани Симпсън пропусна да реши всичко, когато отблизо стреля във Форстър след пас на Варди. Малко след това гостите имаха солидни претенции за дузпа, когато Чарли Остин стреля в ръката на Роберт Хут. Ударът бе отблизо и може би това спаси домакините.

Времето течеше в полза на Лестър, а в 85-ата минута Варди пропусна да реши всичко, след като бе изведен зад защитата отдясно, но Форстър спаси с крак.

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=1ade3e88b3" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Лестър – Саутхемптън    1:0

1:0    Морган 37

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Симпсън, Морган, Хут, Фукс, Дринкуотър, Канте, Марез (79 Грей), Олбрайтън (90 Дайър), Оказаки (65 Уйоа), Варди
САУТХЕМПТЪН: Форстър, Седрик Соарес, Ван Дайк, Фонте, Бъртрант, Таргът (46 Тадич), Уанияма, Класи (72 Уорд-Праус), Дейвис (72 Остин), Мане, Пеле