Уотфорд се наложи с 1:0 над домакина Мидълзбро в мач от осмия кръг на английското футболно първенство.

С третия успех в последните си пет мача от Висшата лига възпитаниците на Валтер Мацари събраха 11 точки и се изкачиха на девето място в подреждането.

Единственото попадение на "Ривърсайд" реализира гръцкият национал Хосе Холебас в 54-ата минута. Той се възползва от лошо изчистване на Джордж Френд и с прецизен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ъгъл на вратата на Виктор Валдес с първия точен изстрел на гостите в срещата.

Домакините владееха повече топката, но Бен Гибсън и Стюърт Даунинг пропуснаха от изгодни позиции през първата част.

Мидълзбро беше най-близо до изравняване в 68-ата минута, когато Френд центрира отлично от дясно, но Авларо Негредо с глава засече право в ръцете на Аурелио Гомеш.

Така домакините записаха шести пореден мач без успех в първенството и с 6 точки останаха на 17-ата позиция в подреждането.