Лестър може и да има проблеми във Висшата лига, но в Шампионската продължава победния си ход. Лисиците взеха трета поредна победа със суха мрежа, след като биха с 1:0 ФК Копенхаген у дома.

Риад Марез отбеляза скъпоценния гол, с който отборът вече има 9 точки и е почти сигурен участник във фазата на елиминациите. Датчаните остават с 4 в актива си.

Гостите играха добре и имаха положения, като в края Каспер Шмайхел ги разочарова с отлично спасяване.

Клаудио Раниери направи 4 промени в състава си от мача с Челси, като Шлуп, Амарти, Ернандес и Муса седнаха на пейката за сметка на Кинг, Симпсън, Марез и Слимани.

Началото бе равностойно, като нито един от отборите не успя да наложи превес. Шмайхел дори трябваше да прави ранно спасяване след удар на Федерико Сантандер. Лестър владееше повече топката, но без да съумее са създава положения.

Все пак в 19-ата минута Варди избяга зад защитата, но стреля неточно. Дъждът също затрудняваше Лисиците. Все пак към края на полувремето англичаните натиснаха и първо Олбрайтън стреля слабо от въздуха, а след това вратарят пресече опасно подаване от фланга на Варди.

Така се стигна до 41-ата минута, когато Лестър поведе. Дринкуотър намери Варди на лявото крило, а неговото центриране стигна до Слимани. Алжирецът отклони на пътя на Марез, който не остави шансове на Олсен и даде аванс на тима си с атрактивен удар.

Секунди преди паузата обаче, Туту и Корнелиус застрашиха вратата на Шмайхел, но гол все пак не падна. Това обаче бе предупреждение, че датчаните няма да се откажат.

След паузата Дринкуотър стреля над вратата при една ситуация, но пък Корнелиус накара Шмайхел да спасява ниския му удар малко след това. Авансът на Лестър от един гол изобщо не бе сигурен.

В средата на втората част удар на Марез бе блокиран от Йохансен, а след това попадение на Слимани бе отменено заради много спорна засада. Последваха по-спокойни минути, в които не се случи нищо.

В 87-ата минута обаче, феновете на английския тим изтръпнаха, защото ФК Копенхаген бе близо до гол. Анкерсен центрира отдясно, а Сантандер от добра позиция стреля над вратата с глава. Той все пак бе притиснат и от Симпсън.

В добавеното време Шмайхел спаси своите, когато Корнелиус засече подаване отляво, но вратарят успя бързо да легне и да избие топката с една ръка, осигурявайки победата.

Лестър – ФК Копенхаген    1:0

1:0 Марез 41

Лестър: Шмайхел, Морган, Хут, Симпсън, Фукс, Дринкуотър, Кинг, Олбрайтън, Марез (91 Амарти), Варди (85 Оказаки), Слимани (88 Уйоа)
ФК Копенхаген: Олсен, Аугустинсон, Йохансон, Анкерсен, Йоргенсен, Квист, Вербич, Дилейни, Туту (85 Павлович), Корнелиус, Сантандер