Ромелу Лукаку влезе в историята на Евертън, като първият играч, който стига 20 гола в рамките на един сезон в ерата на Висшата лига.

Белгиецът вкара два пъти в последните минути при успеха с 4:0 над Хъл Сити и така вече има 21 попадения на сметката си.

Той дръпна с два гола пред Хари Кейн в битката на реализаторите, а и при положение, че нападателят на Тотнъм е контузен, се превръща в основен фаворит за Златната обувка.

Последният играч на Евертън с поне 20 гола в рамките на сезона в елита бе легендата Гари Линекер, който наниза 30 през 1985-86.

Освен това 23-годишният Лукаку вече има 81 гола във Висшата лига и стана четвъртият, който стига границата от 80 преди да е навършил 24 години. Останалите са Роби Фаулър, Майкъл Оуен и Уейн Руни.

Предвид всичко това в Евертън със сигурност ще стискат палци той да се съгласи да подпише нов договор с клуба, след като през тази седмица отказа да го направи.