Европейският клубен първенец Реал Мадрид ще спечели Висшата лига, ако играе там, докато за Барселона ще завърши на 3-то място в крайното класиране. Това показа интересна анкета на едно от най-авторитетните издания на Острова Sky Sports.

Участие в нея взеха над 200 хиляди души и според 55% от гласуващите, "белият балет", предвождан от Кристиано Роналдо, ще ликува с титлата. Едва 2% пък смятат, че Реал ще се изложи тотално в Англия и ще финишира между 8-мо и 10-то място. Мнозинството отрежда 3-та позиция за Барселона в крайното класиране – 27%, а 21% са на мнение, че Лео Меси и компания ще станат шампиони. 23% от гласуващите са дали 2-ра позиция за каталунците, а 3% смятат, че Барса ще приключи в средата на таблицата.

В анкетата е включен и Атлетико Мадрид и англичаните са на мнение, че "дюшекчиите" ще изпитват сериозни трудности в Англия. 27% са гласували, че хората на Диего Симеоне въобще няма да се класират в Топ 4, а 12% им отреждат златните медали.