Хъдърсфийлд постигна втора поредна победа във Висшата лига, след като надви с 1:0 друг новак – Нюкасъл, на своя „Джон Смит Стейдиъм”.

Териерите, които се завърнаха в елита след 45-годишно отсъствие, тръгнаха с 3:0 на терена на Кристъл Палас, а сега постигнаха нов триумф, макар и доста по-труден.

Така те станаха едва третият новак в историята на Висшата лига, който печели първите си два мача от сезона. Преди тях това направиха Болтън през 2001 и Хъл Сити през 2016.

Загубата е втора поред за Свраките, които могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точка. През първото полувреме опасен удар на Мат Ричи към далечния ъгъл бе спасен с мъка от Йонас Льосл.

Хъдърсфийлд вкара победния гол в 50-ата минута. Тогава бившият играч на Манчестър Сити Аарън Мой взаимодейства с Елиас Качунга, след което отправи фантастичен удар към далечния ъгъл и реализира.

Нюкасъл имаше две отлични възможности за изравнителен гол в 68-ата минута, когато първо Льосл спаси удар на Хоселу, а при последвалия корнер от чиста позиция Айосе Перес прати топката над гредата.

Като цяло хората на Рафа Бенитес не играха лошо, но остават без точка и отбелязан гол от началото на кампанията.